• 6 .FC Nantes (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .Stade Malherbe Caen (12 pkt.)

Jeleń zapewnił zwycięstwo Auxerre

Ireneusz Jeleń strzelił bramkę dla Auxerre w meczu z Troyes i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie w meczu 35. kolejki francuskiej ekstraklasy. We wcześniejszym prestiżowym spotkaniu PSG zremisowało z Olympique Lyon 1:1.

Polski napastnik pokonał bramkarza rywali w 82. minucie. Jest to ósma jego bramka w bieżącym sezonie. Po raz ostatni zdobył gola w meczu 27. kolejki z Rennes, wtedy także Auxerre zawdzięczało mu trzy punkty.

PSG wyszło na prowadzenie po strzale Edouarda Cisse w 47. minucie. Później zespół z Parc des Princes miał więcej okazji do podwyższenia, ale mistrzowie uratowali punkt w doliczonym czasie gry, gdy Juninho pokonał bramkarza gospodarzy.

W meczu drużyn walczących o grę w Lidze Mistrzów Lens pokonało Toulouse 2:0 i jest najbliżej osiągnięcia celu. Lens awansowało na 2. miejsce po bezbramkowym remisie dwóch innych zespołów z czołówki tabeli Rennes i Girondins Bordeaux.