• 6 .FC Nantes (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .Stade Malherbe Caen (12 pkt.)

Cały mecz Jelenia, Obraniak i Dudka na ławce

Lille pokonało w niedzielnym meczu Ligue 1 Le Mans 3:0 . Pomocnik reprezentacji Polski Ludovic Obraniak całe spotkanie obserwował z ławki rezerwowych.

WYNIKI, STRZELCY I TABELA LIGUE 1 - SPRAWDŹ SAM!

Piłkarzom Lille nie przeszkodził siarczysty mróz i w ciągu pierwszych 28 minut potrafili ustalić wynik meczu. Do bramki trafiali kolejno Aurelien Chedjou, Gervinho i Eden Hazard. Rezultat mógł być jednak jeszcze wyższy, ale Florent Balmont nie wykorzystał w 14. minucie rzutu karnego.

Lille po 18. kolejkach ma 31 punktów, dziewięć traci do lidera Girondins Bordeaux, które wygrało w sobotę z FC Lorient 4:1. Na drugim miejscu w tabeli po bezbramkowym remisie z St Etienne i z 32. punktami znajduje się Olympique Marsylia.

W drużynie AJ Auxerre 90 minut rozegrał Ireneusz Jeleń, a na ławce rezerwowych siedział Dariusz Dudka. Przy silnych opadach śniegu zespół Polaków zremisował z Toulouse 1:1.