Ziółkowski po raz 12., Sposób w kadrze

Słoneczna pogoda, ciepło, a nawet gorąco, piknikowa atmosfera na chwilami prawie pełnych trybunach stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy i kilka wyników na światowym poziomie - tak można podsumować trzydniowe 85. mistrzostwa Polski z udziałem 600 lekkoatletów ze 129 klubów.

Tradycyjnie już niedzielne zawody rozpoczęły się konkursem rzutu młotem. Po raz dwunasty najlepszy w kraju okazał się mistrz olimpijski (2000) i świata (2001) Szymon Ziółkowski - 77,11.

Reklama

- To nie jest tak, że jak przyjeżdżam na krajowe podwórko to czuję się najlepszy. Towarzyszy temu jeszcze większy stres niż w zawodach rangi międzynarodowej, bo tutaj wszyscy wymagają ode mnie bym wygrał - powiedział zawodnik AZS Poznań.

"Rzutem na taśmę" do reprezentacji na mistrzostwa świata w Berlinie (15-23 sierpnia) dołączył w skoku wzwyż Grzegorz Sposób (MKS Start Lublin), który w drugiej próbie pokonał wysokość 2,31. Na skoczni, ale o tyczce brylował także Mateusz Didenkow (SKLA Sopot) - 5,50.

Dziesięć płotków ustawionych na prostej najszybciej pokonali wicemistrzyni Polski na 100 m (11,58) Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa) - 13,42 oraz, pod nieobecność kontuzjowanego piątego zawodnika pekińskich igrzysk Artura Nogi (KS Warszawianka), Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) - 13,73.

Zdaniem p.o. szefa szkolenia PZLA Jacka Zamecznika "Artur na mistrzostwa świata powinien być w pełni zdrowy. Niedawno skręcił sobie lewy staw skokowy, ale nie doszło do uszkodzenia więzadeł, a leczenie przebiega bardzo sprawnie. Do jego startu na mistrzostwa świata są jeszcze trzy tygodnie".

Ci, co byli najszybsi na 100 m, nie mieli także problemów ze zwycięstwem na dwa razy dłuższym dystansie. Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków) przy zbyt silnym wietrze (+2,3 m/s) uzyskał wynik 20,46, a Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 23,59.

Z trybun rywalizację obserwowało dwóch Marcinów - zeszłoroczny triumfator Jędrusiński, który od początku sezonu walczy z bólem Achillesów oraz rekordzista Polski Urbaś, który w tym roku postanowił zakończyć sportową karierę. "Dziwne uczucie i przyznam, że brzuch mnie trochę ze zdenerwowanie, mimo że nie startuję, bolał" - powiedział PAP Urbaś.

Równych sobie na 1500 m nie miała Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław) - 4.07,38 i na 3000 m z przeszkodami po raz trzeci z rzędu Katarzyna Kowalska (LKS Vectra DGS Włocławek) - 9.49,06. Na obu dystansach bardziej zacięta rywalizacja była wśród mężczyzn. Ostatecznie linię mety jako pierwsi minęli odpowiednio Kamil Zieliński (KB Sporting Międzyzdroje) - 3.50,51 i Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) - 8.27,76.

Nie było niespodzianek w rzucie dyskiem. Triumfowali zawodnicy, którzy przyjechali do Bydgoszczy z najlepszymi wynikami. Na najwyższym stopniu podium stanęli Żaneta Glanc (AZS Poznań) i Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław).

Trójskok mężczyzn zdominował Paweł Kruhlik (AZS AWF Wrocław) - 16,50, a wśród kobiet Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka) - 14,04. Oboje objęli prowadzenie już po pierwszych próbach i nie oddali do końca.

Wcześniej mistrzami Polski z rezultatami na światowym poziomie zostali: Anna Rogowska (SKLA Sopot) w skoku o tyczce - 4,80; Teresa Dobija (AZS Łódź) w dal - 6,74; Adrian Markowski (Osa Zgorzelec) w rzucie oszczepem - 84,85; Anita Włodarczyk (AZS AWF Poznań) w rzucie młotem - 75,74 oraz Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) w pchnięciu kulą - 21,17.

Wyniki niedzielnych zawodów:

KOBIETY

200 m

1. Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 23,59

2. Marta Jeschke (SKLA Sopot) 23,69

3. Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa) 23,96

4. Agnieszka Ligięza (AZS AWF Kraków) 24,62

5. Magdalena Siemion (KS Podlasie Białystok) 24,65

6. Milena Pędziwiatr (AZS AWF Wrocław) 24,75

1500 m

1. Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław) 4.07,38

2. Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) 4.11,62

3. Anna Jakubczak (KS Agros Zamość) 4.16,60

4. Karolina Jarzyńska (KS Piętka Katowice) 4.17,38

5. Aleksandra Jakubczak (KS Agros Zamość) 4.18,92

6. Agnieszka Ciołek (AZS AWF Wrocław) 4.23,30

100 m ppł

1. Joanna Kocielnik (KS Orzeł Warszawa) 13,42

2. Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk) 13,59

3. Karolina Tymińska (AZS AWFiS Gdańsk) 13,76

4. Kaja Tokarska (AZS AWF Warszawa) 13,85

5. Marzena Kościelniak (TS Olimpia Poznań) 13,99

6. Justyna Rybak (AZS AWF Kraków) 14,09

3000 m z przeszkodami

1. Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) 9.46,06

2. Agnieszka Pietsch-Fulbiszewska (AZS AWF Wrocław) 10.10,59

3. Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 10.32,78

4. Mariola Konowalska (CKS Budowlani Częstochowa) 10.34,40

5. Danuta Woszczek (UKS Olimp Kozienice) 10.38,05

6. Anna Wojtulewicz (KS Podlasie Białystok) 10.40,28

4x400 m

1. AZS AWF Warszawa 3.41,26

2. AZS AWF Katowice 3.41,75

3. AZS AWF Wrocław 3.42,76

4. AZS AWFiS Gdańsk 3.45,39

5. KS Agros Zamość 3.45,91

6. KS Warszawianka 3.50,27

trójskok

1. Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka) 14,04

2. Aneta Sadach (KB Geotermia Uniejów) 13,51

3. Monika Olkiewicz (AZS AWF Gorzów) 13,02

4. Magdalena Bachmatiuk (PLKS Gwda Piła) 12,92

5. Agnieszka Rudnik (BKS Bydgoszcz) 12,85

6. Anna Zych (AZS AWF Kraków) 12,84

dysk

1. Żaneta Glanc (AZS Poznań) 60,58

2. Wioletta Potępa (WKS Śląsk Wrocław) 60,17

3. Joanna Wiśniewska (WKS Gwardia Warszawa) 59,07

4. Agnieszka Jarmużek (AZS AWF Biała Podlaska) 55,40

5. Katarzyna Jaworowska (AZS AWF Warszawa) 48,75

6. Marta Jaworowska (AZS AWF Warszawa) 47,88

MĘŻCZYŹNI

200 m (wiatr +2,3 m/s)

1. Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków) 20,46

2. Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok) 21,01

3. Michał Bielczyk (AZS AWF Warszawa) 21,08

4. Olaf Paruzel (AZS AWF Katowice) 21,21

5. Rafał Błocian (LKLA Krokus Astroma Leszno) 21,36

6. Marcin Nowak (AZS AWF Kraków) 21,39

1500 m

1. Kamil Zieliński (KB Sporting Międzyzdroje) 3.50,51

2. Łukasz Parszczyński (MKS Polonia Warszawa) 3.50,75

3. Bartosz Nowicki (WKS Śląsk Wrocław) 3.51,24

4. Ireneusz Sekretarski (LKS VECTRA DGS Włocławek) 3.51,63

5. Marcin Nagórek (KS Agros Zamość) 3.52,48

6. Damian Pasek (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 3.52,66

110 m ppł

1. Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 13,73

2. Maciej Giza (AZS AWF Kraków) 14,31

3. Maciej Wojtkowski (AZS AWF Warszawa) 14,32

. Krzysztof Radzikowski (KKL Kielce) 14,32

5. Mariusz Kubaszewski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 14,34

6. Rafał Staniszewski (AZS AWF Kraków) 14,45

3000 m z przeszkodami

1. Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) 8.27,76

2. Marcin Chabowski (WKS Flota Gdynia) 8.31,81

3. Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław) 8.34,15

4. Hubert Prokrop (WKS Grunwald Poznań) 8.35,76

5. Arkadiusz Ankiel (WLKS Wrocław) 8.45,23

6. Artur Olejarz (ZLKL Zielona Góra) 8.47,23

4x400 m

1. WKS Śląsk Wrocław 3.07,95

2. AZS Łódź 3.08,49

. AZS AWF Kraków 3.08,49

4. AZS AWF Warszawa 3.09,67

5. AZS UWM Olsztyn 3.10,26

6. MKS Polonia Warszawa 3.12,53

trójskok

1. Paweł Kruhlik (AZS AWF Wrocław) 16,50

2. Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki) 15,89

3. Wojciech Lewandowski (AZS AWF Wrocław) 15,87

4. Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław) 15,86

5. Michał Lewandowski (SLWKS Zawisza Bydgoszcz) 15,83

6. Łukasz Stańczuk (AZS AWFis Gdańsk) 15,40

wzwyż

1. Grzegorz Sposób (MKS Start Lublin) 2,31

2. Sylwester Bednarek (RKS Łódź) 2,25

3. Robert Wolski (MKLA Łęczyca) 2,22

4. Wojciech Theiner (AZS AWF Katowice) 2,13

5. Piotr Śleboda (GKS Olimpia Grudziądz) 2,13

6. Paweł Jaguszewski (AZS UWM Olsztyn) 2,13

tyczka

1. Mateusz Didenkow (SKLA Sopot) 5,50

2. Adam Kolasa (KB Sporting Międzyzdroje) 5,40

3. Przemysłam Czerwiński ( MKL Szczecin) 5,20

4. Marcin Szczepański (AZS AWFis Gdańsk) 5,10

5. Łukasz Jurga (AZS AWFis Gdańsk) 5,10

6. Jarosław Lisiak (ZLKL Zielona Góra) 4,90

dysk

1. Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wocław) 64,15

2. Bartosz Ratajczak (AZS Poznań) 60,55

3. Konrad Szuster (MKS Start Lublin) 60,38

4. Olgierd Stański (AZS UMCS Lublin) 59,42

5. Robert Urbanek (MKLA Łęczyca) 58,18

6. Kamil Bełz (AZS AWF Biała Podlaska) 55,84

młot

1. Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) 77,11

2. Wojciech Kondratowicz (RKS Skra Warszawa) 72,07

3. Paweł Fajdek (KS Agros Zamość) 70,86

4. Maciej Pałyszko (KKL Kielce) 70,52

5. Mariusz Walczak (KS Orzeł Warszawa) 63,91

6. Arkadiusz Milkiewicz (KS Żak Wałcz) 63,61

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje