Susanna Kallur nie wystąpi w lekkoatletycznych MŚ

Szwedka Susanna Kallur, mistrzyni Europy w biegu na 100 m ppł ze Sztokholmu (2006), nie wystąpi w lekkoatletycznych mistrzostwach świata, które w dniach 15-23 sierpnia odbędą się w Berlinie.

Powodem absencji 28-letniej zawodniczki jest przedłużająca się rehabilitacja po operacji pękniętej kości stopy, jaką przeszła w listopadzie.

Reklama

- Niestety nie uda mi się do mistrzostw odzyskać formy, jaką chciałabym zaprezentować w Berlinie, a tak wczesny start niesie też za sobą zbyt duże ryzyku odnowienia kontuzji, dlatego muszę się wycofać - powiedziała w wywiadzie dla szwedzkiej telewizji SVT Sports córka Andersa Kallura, hokeisty grającego kiedyś w NHL w barwach New York Islanders.

Susanna Kallur jest jedną z czołowych lekkoatletek Szwecji, a w swoim kraju była dotychczas najlepsza nie tylko na 100 m ppł, ale i w biegu płaskim na tym samym dystansie.

W poprzednich mistrzostwach świata w Osace w 2007 roku była w finale czwarta, a największym jej sukcesem jest wciąż złoty medal ME w Sztokholmie wywalczony w 2006 roku, również na 100 m ppł. Dwukrotnie - w 2005 i 2007 roku - była najlepsza w halowych ME na 60 m ppł, a w tej konkurencji w halowych MŚ była trzecia w 2006 roku i piąta dwa lata wcześniej.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje