Skolimowska druga w Stuttgarcie

Kamila Skolimowska (Gwardia Warszawa) wynikiem 73,33 zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu młotem w 4. Światowym Finale Sezonu IAAF w Stuttgarcie. Zwyciężyła Niemka Betty Heidler - 75,44 m.

Czwarte miejsce w biegu na 400 m wywalczyła Anna Jesień (AZS AWF Warszawa). Polka osiągnęła rezultat 55,16. Wygrała Amerykanka Lashinda Demus - 53,42.

Reklama

Siódma na 3000 m była natomiast Wioletta Janowska (AZS AWF Kraków). Brązowa medalistka mistrzostw Europy uzyskała jeden z gorszych w tym roku swoich wyników - 9.45,01. Zwyciężyła mistrzyni kontynentu, Białorusinka Alesja Turawa - 9.27,08.

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) wynikiem 20,13 uplasował się na siódmej pozycji w konkursie pchnięcia kulą Triumfował Amerykanin Reese Hoffa - 21,05.

O jedno "oczko" wyższe miejsce zajął w rzucie dyskiem Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław) z rezultatem 62,50. Wygrał mistrz Europy, reprezentant Litwy Virgilijus Alekna - 68,63.

Bieg na 1500 m wygrała reprezentantka Bahrainu Yusuf Maryam Jamal, a Lidia Chojecka (Pogoń Siedlce) uplasowała się na szóstej pozycji.

Barbara Madejczyk z Jantar Ustka zajęła siódme miejsce (57,87) w konkursie rzutu oszczepem. Zwyciężyła Czeszka Barbora Spotakova - 66,21.

Bieg na 100 m wygrał rekordzista świata Asafa Powell. Sprinter z Jamajki po raz dwunasty w tym sezonie pokonał ten dystans poniżej 10 sekund (9,89).

IAAF World Athletics Final jest ukoronowaniem cyklu mityngów różnego szczebla. W finale każdej konkurencji rywalizują ci zawodnicy, którzy uzyskali największą liczbę punktów w maksymalnie pięciu (w rzutach w czterech) najlepszych swoich startach.

W niedzielę, z polskich lekkoatletów wystąpią: Monika Pyrek (MKL Szczecin) w skoku o tyczce, Wioletta Potępa (AZS AWF Warszawa) w rzucie dyskiem i Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) w rzucie młotem.

Wyniki pierwszego dnia
KOBIETY
   200 m
1. Allyson Felix (USA)           22,11
2. Sanya Richards (USA)          22,17
3. Sherone Simpson (Jamajka)     22,22
4. Debbie Ferguson (Bahamy)      22,58
5. Stephanie Durst (USA)         22,73
6. Cydonie Mothersill (Kajmany)  22,89
7. Kim Gevaert (Belgia)          22,93
8. Fabienne Feraez (Benin)       23,21
   1500 m 
1. Yusuf Maryam Jamal (Bahrain) 4.01,58 
2. Tatiana Tomaszowa (Rosja)    4.03,26 
3. Jelena Sobolewa (Rosja)      4.03,49
4. Sarah Jamieson (Australia)   4.04,32
5. Julia Czyżenko (Rosja)       4.06,07 
6. Lidia Chojecka (Polska)      4.07,20
7. Carmen Douma-Hussar (Kanada) 4.08,67
8. Hind Dehiba (Francja)        4.09,73
   5000 m
1. Tirunesh Dibaba (Etiopia)   16.04,77
2. Meseret Defar (Etiopia)     16.04,78
3. Isabella Ochichi (Kenia)    16.07,39
4. Ejagayehu Dibaba (Etiopia)  16.07,87
5. Vivian Cheruiyot (Kenia)    16.07,95
6. Meselech Melkamu (Etiopia)  16.08,03
7. Edith Masai (Kenia)         16.08,56
8. Mestawet Tufa (Etiopia)     16.09,29
   400 m ppł
1. Lashinda Demus (USA)                  53,42
2. Tiffany Ross-Williams (USA)           54,22
3. Tetiana Tereszczuk-Antipowa (Ukraina) 54,76
4. Anna Jesień (Polska)                  55,16 
5. Tasha Danvers-Smith (W.Brytania)      55,23 
6. Sandra Glover (USA)                   55,32
7. Claudia Marx (Niemcy)                 55,98
8. Sheena Johnson (USA)                  57,61
   3000 m z przeszkodami 
1. Alesja Turawa (Białoruś)         9.27,08
2. Jeruto Kiptum (Kenia)            9.28,60 
3. Salome Chepchumba (Kenia)        9.29,58
4. Liubow Iwanowa (Rosja)           9.35,96
5. Gladys Jerotich Kipkemoi (Kenia) 9.37,57
6. Cristina Casandra (Rumunia)      9.40,47
7. Wioletta Janowska (Polska)       9.45,01
8. Victoria Mitchell (Australia)    9.47,63
   młot
1. Betty Heidler (Niemcy)      75,44 
2. Kamila Skolimowska (Polska) 73,33
3. Yipsi Moreno (Kuba)         71,85
4. Ivana Brkljacic (Chorwacja) 66,90
5. Clarissa Claretti (Włochy)  66,87
6. Ester Balassini (Włochy)    66,66
7. Kathrin Klaas (Niemcy)      66,38
8. Erin Gilreath (USA)         63,45
   oszczep
1. Barbora Spotakova (Czechy)       66,21 (NR)
2. Steffi Nerius (Niemcy)           65,06
3. Christina Scherwin (Dania)       64,83 (NR)
4. Sonia Bisset (Kuba)              62,16
5. Christina Obergfoell (Niemcy)    60,63
6. Zahra Bani (Włochy)              60,54
7. Barbara Madejczyk (Polska)       57,87
8. Felicia Tilea-Moldovan (Rumunia) 55,69 
   wzwyż
1. Kajsa Bergqvist (Szwecja)     1,98
2. Tia Hellebaut (Belgia)        1,98
3. Wenelina Wenewa (Bułgaria)    1,98
4. Jelena Slesarenko (Rosja)     1,94
5. Amy Acuff (USA)               1,94
6. Ruth Beitia (Hiszpania)       1,90
7. Anna Cziczerowa (Rosja)       1,90
8. Blanka Vlasic (Chorwacja)     1,90
   w dal
1. Tatiana Lebiediewa (Rosja)   6,92
2. Bronwyn Thompson (Australia) 6,77
3. Rose Richmond (USA)          6,75
4. Tatiana Kotowa (Rosja)       6,64
5. Oksana Udmurtowa (Rosja)     6,63
6. Grace Upshaw (USA)           6,53
7. Brianna Glenn (USA)          6,43
8. Kelly Sotherton (W.Brytania) 5,85
MĘŻCZYŹNI
   100 m
1. Asafa Powell (Jamajka)          9,89
2. Leonard Scott (USA)             9,91
3. Tyson Gay (USA)                 9,92
4. Francis Obikwelu (Portugalia)  10,02
5. Marcus Brunson (USA)           10,04
6. Ronald Pognon (Francja)        10,10
7. Shawn Crawford (USA)           10,13
8. Marc Burns (Trynidad i Tobago) 10,24
   400 m
1. Jeremy Wariner (USA)           44,02
2. Gary Kikaya (Dem.Rep.Kongo)    44,10
3. LaShawn Merritt (USA)          44,14
4. Andrew Rock (USA)              44,69
5. Michael Blackwood (Jamajka)    45,09
6. Alleyne Francique (Grenada)    45,28
7. Marc Raquil (Francja)          45,75
8. Kamghe Gaba (Niemcy)           45,96
   800 m
1. Mbulaeni Mulaudzi (RPA)        1.46,99
2. Bram Som (Holandia)            1.47,10
3. Wilfred Bungei (Kenia)         1.47,22
4. William Yiampoy (Kenia)        1.47,34
5. Khadevis Robinson (USA)        1.47,37
6. Youssef Saad Kamel (Bahrain)   1.47,62
7. Amine Laalou (Maroko)          1.47,91
8. Alfred Kirwa (Kenia)           1.48,01
   3000 m
1. Tariku Bekele (Etiopia)     7.38,98
2. Edwin Soi (Kenia)           7.39,25
3. Isaac Songok (Kenia)        7.39,50
4. Yusuf Biwot (Kenia)         7.40,03
5. Shadrack Korir (Kenia)      7.40,05
6. Boniface Songok (Kenia)     7.40,86
7. Eliud Kipchoge (Kenia)      7.41,46
8. Joseph Ebuya (Kenia)        7.43,31
   110 m ppł
1. Xiang Liu (Chiny)          12,93
2. Dayron Robles (Kuba)       13,00
3. Allen Johnson (USA)        13,01
4. Terrence Trammell (USA)    13,22
5. David Oliver (USA)         13,24
6. Aries Merritt (USA)        13,25
7. Stanislavs Olijars (Łotwa) 13,27
8. Thomas Blaschek (Niemcy)   13,38
   tyczka
1. Paul Burgess (Australia)   5,82
2. Toby Stevenson (USA)       5,82
 . Tim Lobinger (Niemcy)      5,82
4. Fabian Schulze (Niemcy)    5,75
5. Steven Hooker (Australia)  5,75
6. Daichi Sawano (Japonia)    5,65
7. Brad Walker (USA)          5,65
8. Lars Boergeling (Niemcy)   5,50
   trójskok
1. Yoandri Betanzos (Kuba)         17.29
2. Jadel Gregorio (Brazylia)       17.12
3. Walter Davis (USA)              16.98
4. Alexander Martinez (Szwajcaria) 16.91
5. Julien Kapek (Francja)          16.85
6. Aarik Wilson (USA)              16.78
7. Randy Lewis (Grenada)           16.72
8. Marian Oprea (Rumunia)          16.54
 
   dysk
1. Virgilijus Alekna (Litwa)    68,63 
2. Gerd Kanter (Estonia)        68,47 
3. Aleksander Tammert (Estonia) 64,94
4. Ian Waltz (USA)              62,94 
5. Jarred Rome (USA)            62,80 
6. Piotr Małachowski (Polska)   62,50
7. Michael Moellenbeck (Niemcy) 61,75
   kula
1. Reese Hoffa (USA)           21,05 
2. Christian Cantwell (USA)    20,94
3. Rutger Smith (Holandia)     20,74
4. Daniel Taylor (USA)         20,50
5. Scott Martin (Australia)    20,38 
6. Ralf Bartels (Niemcy)       20,19
7. Tomasz Majewski (Polska)    20,13
8. Manuel Martinez (Hiszpania) 19,79 
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: IAAF | Włochy | Jamajka | Rumunia | jesień | kamila skolimowska | Kuba | AWF | Francja | Warszawa | Etiopia | Australia | skolimowska | Niemcy | Kenia | USA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje