Siedem polskich ekip wystąpi w światowych zawodach IAAF w sztafetach

W trzecich światowych zawodach IAAF w sztafetach, które 22 i 23 kwietnia odbędą się w stolicy Bahamów - Nassau, wystąpi siedem polskich zespołów. Do reprezentacji PZLA powołał 31 zawodniczek i zawodników.

W Nassau "Biało-czerwoni" rywalizować będą w sztafetach kobiet i mężczyzn 4x400 i 4x800 m. Dodatkowo zgłoszono do startu męskie zespoły 4x100 i 4x200 m. Polski związek wystawi także sztafetę mieszaną 4x400 m.

Reklama

Sezon na Bahamach zainaugurują m.in. wicemistrz świata na 800 m Adam Kszczot (RKS Łódź), halowy mistrz kontynentu na 1500 m Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), mistrzyni Europy na 1500 m Angelika Cichocka (SKLA Sopot).

Nie zabraknie także złotych medalistów halowych mistrzostw Europy w Belgradzie w sztafetach 4x400 m - Justyny Święty (AZS AWF Katowice), Małgorzaty Hołub (Bałtyk Koszalin), Igi Baumgart (BKS Bydgoszcz), Rafała Omelko (AZS AWF Wrocław), Kacpra Kozłowskiego (AZS UWM Olsztyn), Przemysława Waścińskiego (MUKS Kadet Rawicz) czy Łukasza Krawczuka (WKS Śląsk Wrocław).

Osiem najlepszych sztafet 4x100 i 4x400 m uzyska prawo startu w sierpniowych mistrzostwach świata w Londynie.

W ubiegłym roku impreza się nie odbyła. Z kolei dwa lata temu w IAAF World Relays reprezentacja Polski zdobyła trzy medale: srebrne wywalczyły obie sztafety 4x800 m, zaś brązowy kobiecy zespół na dystansie 1200-400-800-1600 m.

Skład reprezentacji Polski na 3. światowe zawody IAAF w sztafetach:

kobiety

4x400 m

Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)

Małgorzata Curyło (AZS AWF Wrocław)

Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)

Adrianna Janowicz (MKS Baszta Szamotuły)

Justyna Święty (AZS AWF Katowice)

4x800 m

Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków)

Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom)

Martyna Gallant (OŚ AZS Poznań)

Paulina Mikiewicz-Łapińska (Podlasie Białystok)

Anna Sabat (CWKS Resovia Rzeszów)

mężczyźni

4x100 m

Eryk Hampel (OŚ AZS Poznań)

Dominik Kopeć (Agros Zamość)

Przemysław Słowikowski (WKS Flota Gdynia)

Artur Zaczek (OŚ AZS Poznań)

Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno)

4x200 m

Eryk Hampel (OŚ AZS Poznań)

Dominik Kopeć (Agros Zamość)

Przemysław Słowikowski (WKS Flota Gdynia)

Artur Zaczek (OŚ AZS Poznań)

Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno)

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

4x400 m

Bartłomiej Chojnowski (RLTL ZTE Radom)

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)

Michał Pietrzak (AZS AWF Katowice)

Przemysław Waściński (MUKS Kadet Rawicz)

4x800 m

Jakub Bałdyka (AZS AWF Warszawa)

Mateusz Borkowski (RKS Łódź)

Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa)

Adam Kszczot (RKS Łódź)

Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

sztafeta mieszana 4x400 m

Curyło (AZS AWF Wrocław)

Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok)

Święty (AZS AWF Katowice)

Chojnowski (RLTL ZTE Radom)

Omelko (AZS AWF Wrocław)

Waściński (MUKS Kadet Rawicz)

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyka | sztafeta

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje