MP w chodzie na 20 km: złoto dla Dygacz i Augustyna

Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice) rekordem życiowym 1:30.56 i Rafał Augustyn (OTG Sokół Mielec) wynikiem 1:22.01 zdobyli w Warszawie złote medale mistrzostw Polski w chodzie na 20 km.

26-letnia Dygacz triumfowała na dystansie 20 km w MP po raz czwarty z rzędu. W Warszawie uzyskała drugi najlepszy wynik w historii tej konkurencji w Polsce, gorszy o 25 sekund od rekordu kraju ustanowionego przez Sylwię Korzeniowską w 2006 roku w Goeteborgu.

27-letni Augustyn został mistrzem Polski w chodzie na 20 km po raz drugi w karierze. Poprzednio wygrał w 2007 roku w Poznaniu. Ma również w dorobku złoty medal na dystansie 50 km zdobyty w ubiegłym roku.

W Warszawie wystartowało 18 zawodniczek i tyle samo zawodników. Oprócz Polaków wystąpili także reprezentanci Kataru, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Gwatemali, Włoch i Węgier.