Monte Carlo: Wygrana Holmes

Dwukrotna mistrzyni olimpijska z Aten Kelly Holmes wygrała bieg na 1500 metrów podczas finału lekkoatletycznego sezonu, który odbywa się w Monte Carlo.

Brytyjka okazała się lepsza od Rosjanki Tatiany Tomaszowej, którą pokonała na tym samym dystansie na IO w stolicy Grecji. Siódme miejsce zajęła Lidia Chojecka, a dziewiąte Wioletta Janowska.

Reklama

O najlepszy wynik pierwszego dnia rywalizacji postarał się Amerykanin Timothy Mack, który w skoku o tyczce uzyskał 6,01 m. Jest to najlepszy tegoroczny rezultat na świecie. Mistrz olimpijski o 31 cm pokonał swoich rodaków - Toby Stevensona i Dereka Milesa.

Pod nieobecność gwiazd amerykańskiego sprintu pierwsze miejsce w biegu na 100 m zajął utalentowany Asafa Powell z Jamajki, który na koniec sezonu pokonał granicę 10 sekund (9,99).

W biegu na 800 m wygrał reprezentant Kataru Saad Kamel Youssef, który wyprzedził Kenijczyka Josepha Mutuę. Dopiero szósty był Wilson Kipketer z dość przeciętnym czasem 1.46,45.

Drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą zajęła Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok). Polka uzyskała 18,27 m, a wyprzedziła ją tylko Białorusinka Nadieżda Ostapczuk - 19,23 m.

W trójskoku triumfował Christian Olsson. Przed tygodniem Szwed wraz reprezentantką Bahamów Tonique Williams-Darling zdobyli milion dolarów w złocie za wygranie w sześciu kolejnych mityngach z cyklu Złotej Ligi. Warunkiem otrzymania nagrody był jednak udział w finale lekkoatletycznego sezonu, który Olsson spełnił w sobotę. Williams-Darling na 400 m zaprezentuje się w niedzielę, drugiego dnia zawodów.

Mężczyźni

100 m

1. Asafa Powell (Jamajka)                        9,98
2. Francis Obikwelu (Portugalia)                10,10
3. Aziz Zakari (Ghana)                          10,15
4. John Capel (USA)                             10,25
5. Kim Collins (St Kitts i Nevis)               10,26
6. Leonard Scott (USA)                          10,31
7. Joshua J. Johnson (USA)                      10,44
8. Marcus Brunson (USA)                         10,55

trójskok

1. Christian Olsson (Szwecja)                   17,66
2. Daniło Burkenia (Rosja)                      17,20
3. Kenta Bell (USA)                             17,16
4. Jadel Gregorio (Brazylia)                    17,13
5. Karl Taillepierre (Francja)                  17,04
6. Leevan Sands (Bahama)                        16,91
7. Walter Davis (USA)                           16,83
8. Marian Oprea (Rumunia)                       16,36

tyczka

1. Timothy Mack (USA)                            6,01
2. Toby Stevenson (USA)                          5,70
3. Derek Miles (USA)                             5,70
4. Tim Lobinger (Niemcy)                         5,60
5. Aleksandr Averbukh (Izrael)                   5,60
6. Giuseppe Gibilisco (Włochy)                   5,45
7. Jeff Hartwig (USA)                            5,45
8. Igor Pawłow (Rosja)                           5,45

rzut dyskiem

1. Mario Pestano (Hiszpania)                    64.11 m
2. Zoltan Kovago (Węgry)                        64.09
3. Aleksander Tammert (Estonia)                 63.69
4. Virgilijus Alekna (Litwa)                    63.64
5. Gerd Kanter (Estonia)                        63.28
6. Wasilij Kapciuch (Białoruś)                  63.03
7. Casey Malone (USA)                           62.88
8. Frantz Kruger (RPA)                          59.65

800 metrów

1. Saad Kamel Youssef (Bahrajn)               1.45,91 
2. Jospeh Mutua (Kenia)                       1.46,13
3. Bram Som (Holandia)                        1.46,33
4. Wilfred Bungei (Kenia)                     1.46,37
5. Mbulaeni Mulaudzi (RPA)                    1.46,45
6. Wilson Kipketer (Dania)                    1.46,45
7. Amine Laalou (Maroko)                      1.46,74
   William Yiampoy (Kenia)            nie wystartował

400 m

1. Michael Blackwood (Jamajka)                  44,95
2. Derrick Brew (USA)                           44,97
3. Otis Harris (USA)                            45,06
4. Leslie Djhone (Francja)                      45,26
5. Alleyne Francique (Grenada)                  45,27
6. Jerry Harris (USA)                           45,38
7. Davian Clarke (Jamajka)                      45,75
8. Eric Milazar (Mauritius)                     46,66

3 000 m

 1. Eliud Kipchoge (Kenia)                    7.38,67
 2. James Kwalia (Kenia)                      7.39,40
 3. Mulugeta Wendimu (Etiopia)                7.39,60
 4. Salim Jawher Mushir (Bahrajn)             7.40,13
 5. Kiprotich Songok Boniface (Kenia)         7.40,66
 6. Markos Geneti (Etiopia)                   7.42,24
 7. Hicham Bellani (Maroko)                   7.43,38
 8. Joseph Kosgei (Kenia)                     7.48,46
 9. Abraham Chebii (Kenia)                    7.54,86
10. Luke Kipkosgei (Kenia)                    7.55,63
11. Mohammed Amyne (Maroko)                   7.58,07
12. Guenther Weidlinger (Austria)             8.05,82

110 m ppł.

1. Allen Johnson (USA)                         13,16
2. Maurice Wignall (Jamajka)                   13,19
3. Stanislavs Olijars (Łotwa)                  13,40
4. Ron Bramlett (USA)                          13,51
5. Charles Allen (Kanada)                      13,58
6. Robert Kronberg (Szwecja)                   13,59
7. Mateus Facho Inocencio (Brazylia)           13,65
8. Duane Ross (USA)                            13,84

kobiety

400 m ppł

1. Sandra Glover (USA)                          54,57
2. Tatiana Tereszczuk-Antipowa (Ukraina)        54,64
3. Brenda Taylor (USA)                          55,00
4. Fani Halkia (Grecja)                         55,10
5. Ionela Tirlea-Manolache (Rumunia)            55,79
6. Natalia Torszina-Alimzhanowa (Kazachstan)    56,12
7. Jekatierina Bikert (Rosja)                   56,15
8. Benedetta Ceccarelli (Włochy)                57,23

1500 metrów

 1. Kelly Holmes (W.Brytania)                 4.04,55
 2. Tatiana Tomaszowa (Rosja)                 4.05,18
 3. Jelena Zadorożna (Rosja)                  4.05,71
 4. Natalia Rodriguez (Hiszpania)             4.05,72
 5. Carmen Doumar-Hussar (Kanada)             4.05,94
 6. Olga Jegorowa (Rosja)                     4.06,31
 7. Lidia Chojecka (Polska)                   4.06,62
 8. Natalia Jewdokimowa (Rosja)               4.07,80
 9. Wioletta Janowska (Polska)                4.07,93
10. Maria Ciocan (Rumunia)                    4.08,09
11. Hayley Tullett (W.Brytania)               4.08,70
12. Varga Judit (Węgry)                       4.12,19

skok w dal

1. Irina Simagina (Rosja)                        6.74
2. Tatiana Lebiediewa (Rosja)                    6.72
3. Tatiana Kotowa (Rosja)                        6.65
4. Anju Bobby George (Indie)                     6.61
5. Jade Johnson (W.Brytania)                     6.46
6. Grace Upshaw (USA)                            6.43
7. Valentina Gotovska (Łotwa)                    6.11
8. Olga Rubljowa (Rosja)                         6.00

200 m

1. Veronica Campbell (Jamajka)                  22,64
2. Debbie Ferguson (Bahamy)                     22,66
3. Aleen Bailey (Jamajka)                       22,84
4. Abiodun Oyepitan (W.Brytania)                23,09
5. Kim Gevaert (Belgia)                         23,10
6. Cydonie Mothersill (Kajmany)                 23,24
7. Iwet Lałowa (Bułgaria)                       23,37
8. Maryna Majdanowa (Ukraina)                   23,68

skok wzwyż

1. Jelena Slesarenko (Rosja)                     2,01
2. Wiktoria Stiopina (Ukraina)                   1,98
3. Iryna Mychalczenko (Ukraina)                  1,98
4. Inha Babakowa (Ukraina)                       1,95
5. Hestrie Cloete (RPA)                          1,95
6. Amy Acuff (USA)                               1,95
7. Anna Cziczerowa (Rosja)                       1,92
8. Wita Palamar (Ukraina)                        1,88

pchnięcie kulą

1. Nadieżda Ostapczuk (Białoruś)                19,23
2. Krystyna Zabawska (Polska)                   18,27
3. Lieja Tunks (Holandia)                       18,11
4. Nadine Kleinert (Niemcy)                     17,97
5. Natalia Choroneko (Białoruś)                 17,56
6. Swietłana Kriwałowa (Rosja)                  17,55
7. Assunta Legnante (Włochy)                    17,20
8. Cleopatra Borel (Trinidad i Tobago)          16,24

5000 m

 1. Elvan Abeylegesse (Turcja)               14.59,19
 2. Isabella Ochichi (Kenia)                 14.59,48
 3. Ejegayehu Dibaba (Etiopia)               14.59,52
 4. Edith Masai (Kenia)                      14.59,95
 5. Werknesh Kidane (Etiopia)                15.01,27
 6. Alice Timbilili (Kenia)                  15.28,18
 7. Ines Chenonge (Kenia)                    15.28,18
 8. Kathy Butler (W.Brytania)                15.46,72
 9. Irene Kwambai Kipchumba (Kenia)          15.59,83
10. Maryna Dubrowa (Ukraina)                 16.46,92
    Tirunesh Dibaba (Etiopia)        nie wystartowała

oszczep

1. Osleidys Menendez (Kuba)                    66,20
2. Nikola Brejchova (Czechy)                   64,58
3. Steffi Nerius (Niemcy)                      61,16
4. Taina Kolkkala (Finlandia)                  60,00
5. Laverne Eve (Bahama)                        59,85
6. Felicia Tilea-Moldovan (Rumunia)            59,59
7. Waleria Zabruskowa (Rosja)                  58,63
8. Nikolett Szabo (Węgry)                      58,29
Dowiedz się więcej na temat: Carla Bruni | wygraj | Włochy | Johnson | Węgry | Maroko | RPA | Niemcy | Białoruś | Rumunia | Etiopia | wygrana | Jamajka | monte carlo | Ukraina | holmes | Kenia | USA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje