Kandydaci PZLA na olimpiadę

Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podał dzisiaj kandydatów związku na Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000. Wszystkie kandydatury zostaną przedstawione PKOl, który ostatecznie zadecyduje o składzie reprezentacji olimpijskiej na zaczynające się 15 września igrzyska.

Będziemy o nich walczyć - powiedziała Prezes PZLA Irena Szewińska. - Mamy nadzieje że nasze propozycje zostaną zaakceptowane.

Reklama

Artur Partyka poprosił o zgłoszenie go w składzie, potwierdzając, że wystartuje jeszcze na dwóch zawodach w kraju (Sopot i Grudziądz) gdzie będzie chciał osiągnąć lepszy rezultat. Jednocześnie pozostaje otwarta furtka na wypadek gdyby forma nie rosła. Partyka nie chciałby wówczas jechać bez szans uzyskania dobrego wyniku. Niejako na kredyt na listę kandydatów trafił także oszczepnik Grzegorz Krasiński (mistrz Polski z wynikiem 81.94). Wygrał on z olimpijczykiem Dariuszem Trafasem, ale musi jeszcze wypełnić minimum IAAF wynoszące 82 metry.

Lista kandydatów PZLA

kobiety

100 m:

Zuzanna Radecka (AZS AWF Katowice)

200 m:

Zuzanna Radecka

400 m:

Grażyna Prokopek (MLKS Ostróda)

1500 m:

Anna Jakubczak (Skra Warszawa)

Lidia Chojecka (WLKS Hoho Siedlce)

maraton:

Aniela Nikiel (Sprint Bielsko-Biała)

Małgorzata Sobańska (AZS AWF Wrocław)

400 m ppł:

Anna Olichwierczuk (Skra Warszawa)

Małgorzata Pskit (LKS Błękitni Osowa Sień)

4x100 m:

Zuzanna Radecka (AZS AWF Katowice)

Marzena Pawlak (Olimpia Poznań)

Joanna Niełacna (Olimpia Poznań)

Agnieszka Rysiukiewicz (AZS AWF Wrocław)

Monika Borejza (Warszawa)

Monika Długa (AZS AWF Gdańsk) rezerwowa

4x400 m:

Grażyna Prokopek (MLKS Ostróda)

Anna Olichwierczuk (Skra Warszawa)

Justyna Karolkiewicz (Pogoń Siedlce)

Anna Pacholak (Skra Warszawa)

Luiza Łańcuchowska (Skra Warszawa)

chód 20 km:

Katarzyna Radtke (Lechia Gdańsk)

tyczka:

Monika Pyrek (Lechia Gdańsk)

kula:

Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok)

Katarzyna Żakowicz (AZS AWF Wrocław)

oszczep:

Genowefa Patla (AZS AWF Warszawa)

młot:

Kamila Skolimowska (Warszawianka) - TOP 2000

7-bój:

Urszula Włodarczyk (AZS AWF Wrocław)

mężczyźni:

100 m:

Piotr Balcerzak (Skra Warszawa)

Marcin Nowak (AZS AWF Kraków)

200 m:

Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków)

400 m:

Robert Maćkowiak (Śląsk Wrocław)

Piotr Haczek (Warszawianka - TOP 2000)

Piotr Rysiukiewicz (Śląsk Wrocław)

800 m:

Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice)

maraton:

Piotr Gładki (Lechia Gdańsk)

110 m ppł:

Marcin Kuszewski (AZS AWF Wrocław)

Tomasz Ścigaczewski (Warszawianka - Top 2000)

400 m ppł:

Paweł Januszewski (Skra Warszawa)

3000 m pp:

Rafał Wójcik (Sporting Międzyzdroje)

4x100 m:

Marcin Nowak (AZS AWF Kraków)

Piotr Balcerzak (Skra Warszawa)

Marcin Urbaś (AZS AWF Kraków)

Ryszard Pilarczyk (Olimpia Poznań)

Marcin Krzywański (Skra Warszawa)

Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław) - rezerwowy

4x400 m:

Robert Maćkowiak (Śląsk Wrocław)

Piotr Haczek (Warszawianka - TOP 2000)

Piotr Rysiukiewicz (Śląsk Wrocław)

Jacek Bocian (Śląsk Wrocław)

Piotr Długosielski (AZS AWF Warszawa)

Filip Walotka (Skra Warszawa)

Tomasz Czubak (Skra Warszawa) - rezerwowy

chód 20 km:

Robert Korzeniowski (Wawel Kraków)

Tomasz Lipiec (Polonia Warszawa)

chód 50 km:

Robert Korzeniowski

Tomasz Lipiec

Roman Magdziarczyk (AZS AWF Gdańsk)

wzwyż:

Artur Partyka (Skra Warszawa)

dysk:

Olgierd Stański (AZS AWF Pol-Kres Biała Podlaska)

oszczep:

Dariusz Trafas (AZS AWF Gorzów)

Grzegorz Krasiński (Skra Warszawa)

młot:

Szymon Ziółkowski (AZS Poznań)

Maciej Pałyszko (Warszawianka - TOP 2000)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje