IAAF przeciwko Gatlinowi

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) pomoże Agencji Antydopingowej USA (USADA) w obronie stanowiska w procedurze apelacyjnej, zawieszonego na cztery lata za doping mistrza olimpijskiego z Aten (2004) w biegu na 100 m Justina Gatlina.

- Będziemy bronić stanowiska USADA w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu (CAS) - powiedział rzecznik IAAF Nick Davies.

Reklama

Amerykańska komisja arbitrażowa zawiesiła Gatlina (mistrza świata na 100 i 200 m z Helsinek 2005) na cztery lata w prawach zawodnika po pozytywnym wyniku testu (testosteron) w 2006 roku. Orzekła, że to jego drugie przewinienie dopingowe. Pierwsze miało miejsce w 2001 roku, po którym IAAF przywróciło mu prawa zawodnicze w 2002 roku. Gatlin stosował wtedy medykamenty, leczące zespół nadpobudliwości psychoruchowej.

Sprinter złożył apelację do CAS. Jego prawnicy argumentują, że gdyby komisja USADA nie wzięła pod uwagę testu z 2001 r. jej werdykt byłby taki, jak w przypadku pierwszego przewinienia - zawieszenie na dwa lata. Taka kara umożliwiłaby Gatlinowi powrót na bieżnię w maju 2008 r. i udział w czerwcowych eliminacjach olimpijskich lekkoatletów USA.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: stanowiska | USA | IAAF

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje