Golden League-Paryż: Wygrane Marion Jones i Asafy Powella na 100 m

Amerykanka Marion Jones i Jamajczyk Asafa Powell wygrali w biegach na 100 m podczas mityngu Gaz de France - drugich zawodach z cyklu IAAF Golden League 2006.

Na Stade de France w podparyskim Saint Dennis, Jones uzyskała swój najlepszy w tym sezonie wynik (10,92 s), a Powell przybiegł na metę z czasem 9,86.

Reklama

Czwarte miejsce w biegu na 400 m przez płotki zajęła Anna Jesień. Polka uzyskała swój najlepszy wynik w tym sezonie (54,49).

Na pierwszych trzech pozycjach uplasowały się reprezentantki Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, a wygrała Lashinda Demus z czasem 53,76.

Rekord mityngu oraz najlepszy rezultat w tabelach światowych tego sezonu (3.55,68) osiągnęła Julia Czyżenko, która zwyciężyła w biegu na 1500 m.

Minimum na ME wypełniła natomiast Lidia Chojecka, która była szósta ze swoim najlepszym wynikiem w tym sezonie - 4.01,98. "SB" przy swoim nazwisku zobaczyła także Wioletta Janowska (4.08,31), która ukończyła ten bieg na 12. pozycji.

Nieco poniżej oczekiwań spisała się Monika Pyrek, która pokonała poprzeczkę na wysokości 4,61 (przy drugim podejściu). Trzy próby naszej reprezentantki na 4,71 były wyraźnie nieudane.

Polkę wyprzedziły Jelena Isinbajewa (4,76 - najlepszy wynik w tym sezonie) oraz Vanessa Boslak, która podobnie jak Pyrek pokonała 4,61, ale zrobiła to w pierwszej próbie.

Wartościowe rezultaty uzyskali także: Amerykanin Jeremy Wariner (przebiegł 400 m w 43,91), jego rodak Terrence Trammell (110 m ppł w 13,06 przy przeciwnym wietrze 0,6 m/s) oraz Etiopczyk Kenenisa Bekele, który pokonał 5000 m w 12.51,32.

Wyniki
MĘŻCZYŹNI
100 m
1. Asafa Powell (Jamajka)     9,85  
2. Marcus Brunson (USA)      10,08  
3. Ronald Pognon (Francja)   10,11  
4. Leonard Scott (USA)       10,16  
5. Michael Frater (Jamajka)  10,17  
6. Shawn Crawford (USA)      10,17
400 m
1. Jeremy Wariner (USA)        43,91 (WL)
2. Andrew Rock (USA)           45,02  
3. Tyler Christopher (Kanada)  45,16  
4. Wallace Spearmon (USA)      45,22   
5. Gary Kikaya (Dem.Rep.Konga) 45,28  
6. Marc Raquil (Francja)       45,38
800 m
1. Wilfred Bungei (Kenia)            1.44,41  
2. Mohammad M. Al-Azemi (Kuwejt)     1.44,63  
3. William Yiampoy (Kenia)           1.44,64
4. Saad Youssef Kamel (Bahrain)      1.44,82  
5. Kipngetich Ismael Kombich (Kenia) 1.45,04   
6. Gary Reed (Kanada)                1.45,19 
1500 m
1. Iwan Cheszko (Ukraina)          3.31,08  
2. Alex Kipchirchir (Kenia)        3.31,36  
3. Bernard Lagat (USA)             3.31,48 
4. Kipses Suleiman Simotwo (Kenia) 3.31,67   
5. Kiprono Isaac Songok (Kenia)    3.31,85   
6. Mehdi Baala (Francja)           3.32,06 
5000 m
1. Kenenisa Bekele (Etiopia)     12.51,32 (WL)
2. Edwin Soi (Kenia)             12.52,40  
3. Moses Mosop (Kenia)           12.54,46 
4. Tariku Bekele (Etiopia)       12.55,69   
5. Ian Alistair Cragg (Irlandia) 12.57,60    
6. Joseph Ebuya (Kenia)          12.58,03   
110 m ppł (wiatr -0,6 m/s)
1. Terrence Trammell (USA)    13,06 (WL)
2. Dominique Arnold (USA)     13,08  
3. Dayron Robles (Kuba)       13,11  
4. Xiang Liu (Chiny)          13,19  
5. Ladji Doucoure (Francja)   13,21  
6. Stanislavs Olijars (Łotwa) 13,37
400 m ppł
1. Alwyn Myburgh (RPA)       48,46  
2. Kerron Clement (USA)      48,57  
3. Louis van Zyl (RPA)       48,61
4. Danny McFarlane (Jamajka) 48,95   
5. Kemel Thompson (Jamajka)  49,02   
6. James Carter (USA)        49,21  
3000 m z przeszkodami
1. Ezekiel Kemboi (Kenia)        8.09,29  
2. Brimin Kipruto (Kenia)        8.09,64  
3. Richard Matelong (Kenia)      8.10,00  
4. Vincent Le Dauphin (Francja)  8.16,65
5. Mubarak Tareq Taher (Bahrain) 8.18,97 
6. Wesley Kiprotich (Kenia)      8.20,21
w dal 
1. Ignisious Gaisah (Ghana)   8,31 
2. Irving Saladino (Panama)   8,29   
3. Dwight Phillips (USA)      8,16 
4. Louis Tsatoumas (Grecja)   8,12   
5. Walter Davis (USA)         8,10  
6. Salim Sdiri (Francja)      8,09 
oszczep
1. Tero Pitkamaki (Finlandia)     89,07 
2. Guillermo Martinez (Kuba)      87,17   
3. Breaux Greer (USA)             85,45
4. Andreas Thorkildsen (Norwegia) 84,98   
5. Vadims Vasilevskis (Łotwa)     84,64   
6. Ainars Kovals (Łotwa)          81,34
KOBIETY
100 m 
1. Marion Jones (USA)         10,92
2. Sherone Simpson (Jamajka)  10,98  
3. Torri Edwards (USA)        11,06  
4. Debbie Ferguson (Bahamy)   11,16  
5. Kim Gevaert (Belgia)       11,17  
6. Me'Lisa Barber (USA)       11,22  
400 m
1. Sanya Richards (USA)        49,73  
2. Wania Stambołowa (Bułgaria) 49,96  
3. Amy Mbacke Thiam (Senegal)  50,54 
4. Ana Guevara (Meksyk)        50,79   
5. Shericka Williams (Jamajka) 50,91   
6. Christine Amertil (Bahamy)  51,35   
1500 m
1. Julia Cziżenko (Rosja)     3.55,68 (WL)
2. Jelena Sobolewa (Rosja)    3.56,43  
3. Latifa Essarokh (Francja)  4.00,67 
4. Tatiana Tomaszowa (Rosja)  4.00,98 
5. Olga Jegorowa (Rosja)      4.01,44  
6. Lidia Chojecka (Polska)    4.01,98 
..
12.Wioletta Janowska (Polska) 4.08,31 
5000 m
1. Tirunesh Dibaba (Etiopia)         14.54,24  
2. Meseret Defar (Etiopia)           14.54,30  
3. Gelete Bati Burika (Etiopia)      14.55,02  
4. Berhane Adere (Etiopia)           14.56,03   
5. Jepleting Priscah Ngetich (Kenia) 14.56,46   
6. Isabella Ochichi (Kenia)          14.56,65 
100 m ppł (wiatr -0,3 m/s)
1. Susanna Kallur (Szwecja)   12,61  
2. Damu Cherry (USA)          12,62  
3. Brigitte Foster (Jamajka)  12,66 
4. Priscilla Lopes (Kanada)   12,77   
5. Jenny Adams (USA)          12,79   
6. Danielle Carruthers (USA)  12,81  
400 m ppł
1. Lashinda Demus (USA)       53,76  
2. Tiffany Ross (USA)         54,26  
3. Sheena Johnson (USA)       54,39  
4. Anna Jesień (Polska)       54,49  
5. Sandra Glover (USA)        55,28  
6. Shauna Smith (USA)         56,51  
wzwyż
1. Jelena Siwuszenko (Rosja)  2,00 
2. Kajsa Bergqvist (Szwecja)  2,00   
3. Tia Hellebaut (Belgia)     2,00   
4. Blanka Vlasic (Chorwacja)  2,00   
5. Amy Acuff (USA)            1,94   
 . Chaunte Howard (USA)       1,94
tyczka
1. Jelena Isinbajewa (Rosja)    4,76 (WL)
2. Vanessa Boslak (Francja)     4,61   
3. Monika Pyrek (Polska)        4,61
4. Nastja Ryjikh (Niemcy)       4,61 
5. Tatiana Grigoriewa (Austria) 4,51 
6. Fabiana Murer (Brazylia)     4,51 
7. Mary Sauer (USA)             4,51 
8. Tatiana Połnowa (Rosja)      4,51
Dowiedz się więcej na temat: Łotwa | Kanada | pyrek | france | powell | wygrane | Paryż | Etiopia | Jamajka | Francja | Marion Jones | marion | jones | Kenia | USA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje