Chambers nie wystartuje na IO

Tegoroczny halowy wicemistrz świata w biegu na 60 metrów Dwain Chambers nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W piątek szanse 30-letniego brytyjskiego sprintera na start w stolicy Chin przekreślił wyrok sądu najwyższego, jaki zapadł na rozprawie w Londynie.

Chambers podczas mityngu w niemieckim Biberach przebiegł dystans 100 metrów w czasie 10,06, spełniając w ten sposób kryterium kwalifikacyjne Brytyjskiej Federacji Lekkiej Atletyki na igrzyska. Mimo to jego kandydaturę odrzucił Brytyjski Komitet Olimpijski, więc sprinter skierował sprawę do sądu.

Reklama

W latach 2004-2006 Chambers odbył dwuletnią dyskwalifikację za doping - przyjmował THG. Powrócił na bieżnię i został mistrzem Europy w sztafecie 4x100 m, ale później postanowił spróbować swych sił w futbolu amerykańskim. W 2007 roku był zawodnikiem występującej w NFL Europe drużyny Hamburg Sea Devils. Z tego powodu nie podlegał lekkoatletycznej kontroli dopingowej.

W sezonie halowym 2008 Chambers wrócił do lekkiej atletyki i wywalczył minimum na halowe mistrzostwa świata w Walencji. Brytyjska federacja włączyła go do składu - jak podkreśliła - wbrew własnej woli, by uniknąć procesu, którym zagroził jej zawodnik. Jednak organizatorzy wielkich mityngów, zrzeszeni w grupie Euromeetings, zapowiedzieli, że będą go bojkotować.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: chambers

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama