Caryca poprawiła rekord świata!

Podczas trzeciego w tym roku mityngu Złotej Ligi, który odbył się w piątek w Rzymie, Jelena Isinbajewa wynikiem 5,03 ustanowiła rekord świata w skoku o tyczce. Poprzedni wynosił 5,01 i także - od mistrzostw świata w Helsinkach (2005) - należał do Rosjanki.

Drugie miejsce zajęła Monika Pyrek (MKL Szczecin). Wicemistrzyni świata z 2005 roku pokonała 4,75 w pierwszej próbie, tak jak i wszystkie wcześniejsze: 4,45 - 4,55 - 4,65 i 4,70. Anna Rogowska (SKLA Sopot) nie zaliczyła pierwszej wysokości.

Reklama

Także na drugiej pozycji uplasowała się Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) w biegu na 400 m przez płotki. Brązowa medalistka mistrzostw świata 2007, która przy wyjściu na ostatnią prostą była czwarta, uzyskała czas 54,71. Wygrała Jamajka Melaine Walker - 54,36.

Trzydzieste drugie zwycięstwo z rzędu odniosła w konkursie skoku wzwyż Chorwatka Blanka Vlasic wynikiem 2,00.

W biegu na 400 m triumfował Amerykanin Jeremy Wariner - 44,36, który o jedną setną sekundy wyprzedził rodaka LaShawna Merritta. Startujący w serii B Oscar Pistorius nie uzyskał rezultatu dającego mu prawo startu w igrzyskach w Pekinie. Reprezentant RPA ma amputowane powyżej kolan obie nogi i biega na specjalnych protezach z włókien karbonowych.

Pistorius był siódmy z czasem 46,62, a minimum olimpijskie wynosi 45,44. Rekord życiowy niepełnosprawnego zawodnika - 46,36.

W połowie maja Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) zdecydował, że będzie on mógł walczyć o kwalifikację olimpijską na równi ze sportowcami pełnosprawnymi.

Wyniki mityngu:

KOBIETY

200 m

1. Kerron Stewart (Jamajka) 22,34

2. Sanya Richards (USA) 22,49

3. Muriel Hurtis-Houairi (Francja) 22,50

4. Rakia Al-Gassra (Bahrajn) 22,65

5. Carmelita Jeter (USA) 22,83

6. Sherone Simpson (Jamajka) 22,88

400 m

1. Allyson Felix (USA) 50,25

2. Novlene Williams (Jamajka) 50,79

3. Shericka Williams (Jamajka) 50,83

4. Amantle Montsho (Botswana) 51,17

5. Mary Wineberg (USA) 51,27

6. Kaliese Spencer (Jamajka) 51,56

800 m

1. Pamela Jelimo (Kenia) 1.55,69

2. Janeth Jepkosgei (Kenia) 1.58,74

3. Julia Krewczun (Ukraina) 1.58,75

4. Maryam Yusuf Jamal (Bahrajn) 1.59,34

5. Lucia Klocova (Słowacja) 1.59,42

6. Tamsyn Lewis (Australia) 1.59,43

5000 m

1. Tirunesh Dibaba (Etiopia) 14.36,58

2. Meselech Melkamu (Etiopia) 14.38,78

3. Priscah Jepleting Cherono (Kenia) 14.45,12

4. Kimberley Smith (Nowa Zelandia) 14.45,93

5. Peninah Jepchumba (Kenia) 15.00,26

6. Ejegayehu Dibaba (Etiopia) 15.09,93

100 m ppł

1. Brigitte Foster-Hylton (Jamajka) 12,60

2. Delloreen Ennis-London (Jamajka) 12,62

3. Candice Davis (USA) 12,72

4. Sally McLellan (Australia) 12,73

5. Priscilla Lopes-Schliep (Kanada) 12,77

6. Josephine Onyia (Hiszpania) 12,85

400 m ppł

1. Melaine Walker (Jamajka) 54,36

2. Anna Jesień (Polska) 54,71

3. Tiffany Ross-Williams (USA) 54,97

4. Shevon Stoddart (Jamajka) 54,98

5. Benedetta Ceccarelli (Włochy) 56,00

6. Sheena Tosta (USA) 56,02

wzwyż

1. Blanka Vlasic (Chorwacja) 2,00

2. Jelena Slesarienko (Rosja) 1,98

3. Tia Hellebaut (Belgia) 1,98

4. Marina Aitowa (Kazachstan) 1,95

. Antonietta Di Martino (Włochy) 1,95

6. Ruth Beitia (Hiszpania) 1,90

tyczka

1. Jelena Isinbajewa (Rosja) 5,03 (rekord świata)

2. Monika Pyrek (Polska) 4,75

3. Silke Spiegelburg (Niemcy) 4,70

4. Swietłana Fieofanowa (Rosja) 4,65

5. Fabiana Murer (Brazylia) 4,65

6. Julia Gołubczykowa (Rosja) 4,55

. Tatiana Połnowa (Rosja) 4,55

8. Carolin Hingst (Niemcy) 4,55

9. Natalia Kuszcz (Ukraina) 4,45

10. Joana Costa (Brazylia) 4,35

Anna Rogowska (Polska) nie zaliczyła pierwszej wys.

MĘŻCZYŹNI

100 m

1. Francis Obikwelu (Portugalia) 10,04

2. Derrick Atkins (Bahamy) 10,04

3. Nesta Carter (Jamajka) 10,05

4. Jaysuma Saidy Ndure (Norwegia) 10,10

5. Michael Frater (Jamajka) 10,12

6. Kim Collins (St Kits and Nevis) 10,14

400 m - seria A

1. Jeremy Wariner (USA) 44,36

2. LaShawn Merritt (USA) 44,37

3. Christopher Brown (Bahamy) 44,73

4. Reggie Witherspoon (USA) 45,33

5. Joel Milburn (Australia) 45,40

6. David Gillick (Irlandia) 45,52

400 m - seria B

1. Ricardo Chambers (Jamajka) 44,96

2. Ato Stephens (Trynidad) 45,62

3. Sanjay Ayre (Jamajka) 45,77

4. Sean Wroe (Australia) 45,92

5. Jamaal Torrance (USA) 46,16

6. Lewis Banda (Zimbabwe) 46,58

7. Oscar Pistorius (RPA) 46,62

800 m

1. Amine Laalou (Maroko) 1.44,27

2. Mbulaeni Mulaudzi (RPA) 1.44,61

3. Youssef Saad Kamel (Bahrajn) 1.44,68

4. Nadjim Manseur (Algieria) 1.44,75

5. Alfred Kirwa Yego (Kenia) 1.45,05

6. Ismail Ahmed Ismail (Sudan) 1.45,23

1500 m

1. Asbel Kiprop (Kenia) 3.31,64

2. Abdelaati Iguider (Maroko) 3.31,88

3. Tarek Boukensa (Algieria) 3.31,98

4. Mehdi Baala (Francja) 3.32,00

5. Mohamed Moustaoui (Maroko) 3.32,06

6. Juan Carlos Higuero (Hiszpania) 3.32,57

5000 m

1. Sileshi Sihine (Etiopia) 13.04,94

2. Eliud Kipchoge (Kenaia) 13.05,26

3. Tariku Bekele (Etiopia) 13.06,00

4. Mark Kosgei Kiptoo (Kenia) 13.06,60

5. Joseph Ebuya (Kenia) 13.06,61

6. Ali Abdosh (Etiopia) 13.06,93

110 m ppł

1. Dayron Robles (Kuba) 13,08

2. Sergiej Diemidiuk (Ukraina) 13,40

3. David Payne (USA) 13,43

4. Marcel van der Westen (Holandia) 13,50

5. Ladji Doucoure (Francja) 13,51

6. Anwar Moore (USA) 13,60

400 m ppł

1. Kerron Clement (USA) 48,23

2. Bershawn Jackson (USA) 48,34

3. Danny McFarlane (Jamajka) 48,57

4. L.J. van Zyl (RPA) 48,79

5. Isa Phillips (Jamajka) 49,31

6. Markino Buckley (Jamajka) 49,51

3000 m z przeszkodami

1. Brimin Kiprop Kipruto (Kenia) 8.15,71

2. Ezekiel Kemboi (Kenia) 8.16,91

3. Tareq Mubarak Taher (Bahrajn) 8.17,65

4. Patrick Kipkirui Langat (Kenia) 8.19,13

5. Nahom Mesfin (Etiopia) 8.21,09

6. Jukka Keskisalo (Finlandia) 8.22,35

w dal

1. Irving Saladino (Panama) 8,30 (wiatr -0,1 m/s)

2. Mohamed Al-Khuwalidi (Arabia Saudyjska) 8,22

3. Hussein Taher Al-Sabee (Arabia Saud.) 8,08

4. Brian Johnson (USA) 8,08 (-0,1 m/s)

5. Godfrey Khotso Mokoena (RPA) 8,06 (-0,1 m/s)

6. Roman Novotny (Czechy) 7,77 (-0,2 m/s)

oszczep

1. Tero Pitkamaki (Finlandia) 87,70

2. Tero Jarvenpaa (Finlandia) 84,53

3. Eriks Rags (Łotwa) 83,45

4. Andreas Thorkildsen (Norwegia) 82,31

5. John Robert Oosthuizen (RPA) 81,54

6. Vadims Vasilevskis (Łotwa) 81,27

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama