Idea Śląsk Wrocław - Polonia Warbud Warszawa 99 : 87

Punkty: Idea: Acie Earl 25, Sean Colson 18, Dainius Adomaitis 15, Dominik Tomczyk 15, Maciej Zieliński 9, Kestutis Marciulonis 8, Aleksander Kul 5, Andrius Giedraitis 4, Robert Skibniewski 0 Polonia: Walter Jeklin 22, Rolandas Jarutis 16, Ed O'Bannon 15, Goran Kalamiza 12, Wiktor Grudziński 10, Leszek Karwowski 5, Krzysztof Sidor 4, Eric Taylor 2, Michał Hlebowicki 1

Idea Śląsk Wrocław - Polonia Warbud Warszawa 99:87 (22:19, 26:19, 30:21, 21:28)

O zwycięstwie mistrza Polski przesądziła trzecia kwarta, w której poloniści zagrali słabo w obronie, pozwalając gospodarzom zdobyć 30 punktów. Spotkanie było wyrównane przez pierwsze 15 minut, potem gospodarze systematycznie uzyskiwali przewagę. Koszykarze Polonii tylko na początku meczu byli lepsi. W 4 min po rzutach z dystansu Waltera Jeklina i Rolandasa Jarutisa zespół z Warszawy wygrywał 10:5. Gospodarze szybko odrobili straty dzięki rzutom z dystansu kapitana Macieja Zielińskiego i punktom środkowego Acie Earla.

Wysocy zawodnicy Polonii, którzy zagrali w tym spotkaniu słabo - Eric Taylor i Ed O'Bannon, mieli kłopoty z zatrzymaniem Earla, a jeśli przerywali grę Amerykanina, to czynili to w sposób nieprzepisowy. Earl wykonywał bardzo dobrze rzuty wolne (w całym meczu 9 z 12 prób).

W drugiej kwarcie od prowadzenia Polonii 26:24 koszykarze z Warszawy stracili 8 punktów z rzędu (26:32) i tej straty nie potrafili już zniwelować do końca kwarty. Po 20 minutach Śląsk wygrywał 48:38. W 27 min spotkania po dwóch rzutach wolnych Seana Colsona wrocławianie po raz pierwszy objęli ponad 20-puntkowe prowadzenie (73:52).

W czwartej kwarcie polonistom, dzięki rzutom za 3 pkt Gorana Kalamizy, Jarutisa i Jeklina, udało się zmniejszyć przewagę gospodarzy do kilkunastu punktów. Jednak zwycięstwo wrocławian ani przez moment nie było zagrożone.

- Po raz drugi z rzędu straciliśmy prawie 100 punktów. To martwi. Mieliśmy kłopoty w walce pod koszami, słaba była nasza defensywa. Szczególnie w momencie gdy wrocławianie wyprowadzali kontrataki nie potrafiliśmy dobrze zorganizować obrony - powiedział Dariusz Szczubiał, trener Polonii.

Jacek Winnicki, szkoleniowiec Idei Śląska, chwalił swoich koszykarzy za dobrą grę w obronie. - Jedyny element, do którego mogę mieć zastrzeżenie, to walka pod tablicami, ale widać, że i w tym poprawiamy się z meczu na mecz. Spotkanie było emocjonujące i widowiskowe, mimo że prowadziliśmy od trzeciej kwarty różnicą ponad 10 punktów.