Hoop Blachy Pruszyński Pruszków - Spójnia Stargard Szczeciński 101:86

Punkty: Hoop: Mariusz Bacik 24, Antoine Joubert 21, Jarosław Kalinowski 19, Krzysztof Dryja 14, Aleksander Nikolic 10, Tomasz Suski 8, Michał Hlebowicki 3, Łukasz Jagoda 2 Spójnia: Walter Jelklin 22, Rashid Atkins 16, Wiktor Grudziński 15, Dino Mladen 13, Brian Lynch 12, Paweł Wiekiera 5, Michał Nowak 3, Piotr Nizioł 0

Hoop Blachy Pruszyński Pruszków - Spójnia Stargard 101:86 (19:23, 17:26, 31:18, 34:19)

W pierwszych dwóch kwartach przewaga Spójni była wyraźna. Koszykarze z Pruszkowa słabo bronili, nie potrafili znaleźć recepty na rzucających z dystansu: Jeklina, Luncha i Atkinsa. Ponadto koszykarze Hoopu nie wykorzystywali swojej przewagi wzrostu i fatalnie wykonywali rzuty wolne.

W 15 minucie Spójnia, grająca bez Waltera Jeklina (miał już trzy faule) prowadziła 35:26. Akcje Atkinsa i rzut powracającego na parkiet Jeklina zza linii 6,25 pozwoliły zespołowi ze Stargardu uzyskać najwyższe w tym meczu - 14-punktowe prowadzenie (45:31).

Od trzeciej kwarty gospodarze stopniowo zaczęli odrabiać straty. Większość akcji grali przez zawodników wysokich: Dryję i Bacika, a do akcji ofensywnych włączył się także niewidoczny do tej pory Antoine Joubert (w trzeciej kwarcie zdobył 12 punktów).

Ostatnie 10 minut należało już bezsprzecznie do gospodarzy, tym bardziej że w drużynie Spójni za pięć fauli musieli opuścić parkiet dwaj najwyżsi zawodnicy: Grudziński i Mladen. W 34 minucie Hoop uzyskał 10-punktową przewagę 77:67 i to prowadzenie utrzymał do końca meczu.

Trener drużyny Spójni Ryszadr Szczechowiak nadal czeka na środkowego Rafała Bigusa, który według umowy zawartej w ubiegłym tygodniu z władzami Zeptera Idei Śląska Wrocław miał zostać wypożyczony do Spójni. Do tej pory Bigus nie pojawił się w Stargardzie.