Degusta Malfarb Stal Ostrów - Idea Śląsk Wrocław 86:72 (playoff 1-2)

Punkty: Degusta: Konstantin Furman 31, Wojciech Szawarski 14, Mindaugas Budzinauskas 14, Jacek Krzykała 9, Jerry Hester 8, Bartłomiej Tomaszewski 4, Ken Morris 3, Dariusz Parzeński 3 Idea: Dominik Tomczyk 15, Maciej Zieliński 14, Dainius Adomaitis 10, Michael Wright 10, Andrzej Adamek 10, Tomas Pacesas 8, Piotr Szybilski 3, Siergiej Miłosierdow 2

Degusta Malfarb Stal Ostrów Wlkp.- Idea Śląsk Wrocław 86:72 (20:10, 20:31, 29:21, 17:10).

Po raz pierwszy w historii rozgrywek ekstraklasy koszykarze z Ostrowa pokonali wrocławski zespół, w którym nie zagrał odsunięty na cztery spotkania Michael Hawkins.

W drużynie gospodarzy kapitalny mecz rozegrał Konstantin Furman. Zawodnik ten nie zagrał w drugim półfinałowym spotkaniu playoff tych drużyn, bowiem uskarżał się na bóle serca. Jednak już do trzeciego spotkania przystąpił wypoczęty i poprowadził drużynę do zwycięstwa. Sześć razy trafił za trzy pkt, w tym raz z ok. 12 metrów. Furman nie tylko celnie rzucał, ale grał równie dobrze w defensywie.

Do 26. minuty mecz był wyrównany i przy stanie 53:54 dla Śląska Furman rzucił za trzy pkt. Od tego momentu Degusta systematycznie zwiększała przewagę.

Dobrze w zespole gospodarzy grał Budzinauskas, a w ostatnich dwóch kwartach Szawarski. Pod nieobecność Hawkinsa grę w Śląsku poprowadzili Pacesas i Adamek. Lepiej w tej roli spisał się Adamek. Hawkins nie zagra także w niedzielnym spotkaniu.