Wygrane Śląska i Unii-Wisły

Deichmann Śląsk Wrocław pokonał na własnym parkiecie AZS Gaz Ziemny Koszalin 99:75, a Unia-Wisła wygrała u siebie z Gipsarem Stalą Ostrów Wlkp. 82:76 (po dogr.) w niedzielnych meczach kończących dziewiątą kolejkę ekstraklasy koszykarzy - Era Basket Liga.

W tabeli - z ośmioma zwycięstwami i jedną porażką na koncie - prowadzą Prokom Trefl Sopot oraz Anwil Włocławek, który w sobotę poniósł pierwszą ligową porażkę w tym sezonie, ulegając Noteci Inowrocław.

W Hali Ludowej wrocławianie (bilans 4-5) przerwali serię dwóch porażek z rzędu, imponując dobrą, 53-procentową, skutecznością z gry. W zespole Tomo Mahoricia wyróżnił się Radosław Hyży, który zdobył 21 punktów (8/13 z gry) oraz zaliczył pięć zbiórek i pięć asyst.

Gościom z Koszalina, którzy przegrali po raz szósty w ostatnich siedmiu ligowych występach, nie pomogła zdecydowanie wygrana rywalizacja na tablicach (40-24). Antawn Dobie uzyskał 17 "oczek" dla AZS-u, który miał słabą skuteczność z gry (33,9 proc.) i popełnił znacznie więcej strat od gospodarzy (26-8).

Michael Ansley (23 pkt) i Mujo Tuljkovic (18 pkt) zdobyli połowę punktów dla Unii-Wisły w zwycięskim dla podopiecznych Bogdana Zająca spotkaniu z Gipsarem Stalą Ostrów (82:76). W Krakowie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której pierwsze pięć punktów uzyskała Unia-Wisła, dla której była to trzecia wygrana z rzędu na własnym parkiecie.

Uldis Rudzitis rzucił 19 punktów dla ekipy z Ostrowa, która przegrała drugie kolejne ligowe spotkanie.