Wiślaczki poległy w Brnie

Wisła Can-Pack Kraków przegrała na wyjeździe z faworyzowanym Gambrinusem JME Brno 59:80 w meczu drugiej kolejki grupy A Euroligi koszykarek (FIBA EuroLeague Women).

Podopieczne Arkadiusza Konieckiego mają w tych rozgrywkach bilans 1-1, a dla zespołu czeskiego była to inauguracja sezonu w Eurolidze. W pierwszej kolejce Gambrinus bowiem pauzował.

Reklama

Po dobrym początku (punkty Shannon Johnson i prowadzenie 7:2) krakowianki oddały inicjatywę rywalkom. Szczególnie słaba w wykonaniu "Białej Gwiazdy" była druga kwarta, która praktycznie przesądziła losy meczu.

Gambrinus, dla którego 20 punktów zdobyła Zuzana Żirkova, miał znacznie lepszą skuteczność z gry (50 proc. - 34 proc.) i wygrał rywalizację na tablicach (31-21).

Iva Perovanovic rzuciła 16, a Shannon Johnson dodała 15 "oczek" dla zespołu z Krakowa, który popełnił 15 strat (ekipa z Brna 10).

- Czeski zespół przewyższał nasz w walce podkoszowej, a także pod względem siły fizycznej. Dużym wzmocnieniem okazały się Amerykanka Taj McWilliams (12 pkt, 9 zb.) i Australijka Alicja Poto (17 pkt) - powiedział trener Wisły, Arkadiusz Koniecki.

- Trochę martwi mnie postawa koszykarek w ostatniej kwarcie, w której wyraźnie zabrakło im koncentracji - dodał szkoleniowiec Gambrinusa, Jan Bobrovsky.

Gambrinus JME Brno - Wisła Can-Pack Kraków 80:59 (23:19, 21:7, 21:16, 15:17)

Gambrinus: Żirkova 20, Poto 17, McWilliams 12, Vesela 9, Viteckova 9, Vecerova 8, Hejdova 2, Machova 2, Hartigova 1, Kovacova 0.

Wisła: Iva Perovanovic 16, Shannon Johnson 15, Natalia Trafimowa 11, Monika Krawiec 6, Jelena Skerovic 4, Joanna Czarnecka 4, Maryna Kress 3, Magdalena Radwan 0, Katarzyna Kenig 0, Dorota Gburczyk 0, Patrycja Czepiec 0.

Wyniki 2. kolejki

Grupa A

Gambrinus JME Brno - Wisła Can-Pack Kraków 80:59

Lietuvos Telekomas Wilno - MKB-Euroleasing Sopron 69:50

Kozaczka-ZALK Zaporoże - Olympic Valenciennes 53:67

Pauzowała: Bałtijskaja Zwiezda St. Petersburg

                         pkt  M Z P  kosze 
1. Lietuvos Wilno         4   2   2   0  128:100
2. Euroleasing Sopron     3   2   1   1  164:126
3. Wisła Can-Pack Kraków  3   2   1   1  136:134
4. Olympic Valenciennes   3   2   1   1  113:116
5. Gambrinus Brno         2   1   1   0   80:59
6. Kozaczka ZALK Zaporoże 2   2   0   2  111:140
7. Zwiezda St.Petersburg  1   1   0   1   57:114

grupa B

środa

Sporting Ateny - Dynamo Moskwa 46:70

czwartek

MIZ-o Pecsi Pecs - Loko Texlen Trutnov

ROS Cesares Walencja - Delta ICP Koszyce

pauzuje: CJM Bourges

1. Dynamo Moskwa                  4   2   2   0  151:113 
2. Loko Texlen Trutnov            2   1   1   0   71:44 
3. CJM Bourges                    2   1   1   0   79:67
4. Sporting Ateny                 2   2   0   2   90:141
5. Delta ICP Koszyce              1   1   0   1   67:79
6. ROS Cesares Walencja           1   1   0   1   67:81 
   MIZ-o Pecsi Pecs               -   -   -   -     -

Grupa C

środa

MAV Coop Szolnok - Lavezzini Basket Parma 84:78

Vojvodina NIS Gas Nowy Sad - Gespe Bigorre Tarbes 57:66

czwartek

Lotos Gdynia - Dexia Namur

Pauzowała: VBM SGAU Samara

                          pkt  M Z P   kosze    
1. Gespe Bigorre Tarbes   4   2   2   0  136:123  
2. MAV Coop Szolnok       3   2   1   1  150:148
3. Dexia Namur            2   1   1   0   76:66
4. VBM SGAU Samara        2   1   1   0   74:68  
5. Lavezzini Basket Parma 2   2   0   2  146:158   
6. Vojvodina NIS Nowy Sad 2   2   0   2  123:142 
   Lotos Gdynia           -   -   -   -     -
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Wisła | Johnson | brno | Wisła Can-Pack Kraków

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje