Wisła kontra nowicjusz w wielkim finale

Faworyt ekstraklasy koszykarek Wisła Can-Pack Kraków w finale mistrzostw Polski zmierzy się z CCC Polkowice, który po raz pierwszy w historii walczyć będzie o złoty medal. Za krakowiankami przemawia siła drużyny, atut parkietu, historia i dłuższy odpoczynek.

Wiślaczki, które 20. razy były mistrzyniami Polski, w półfinale gładko pokonały obrońcę tytułu - Lotos Gdynia 3-0.

Reklama

Polkowiczanki musiały rozegrać pięć spotkań, by ostatecznie pokonać w decydującym meczu wicemistrza Polski - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Rywalizacja o złoto rozpocznie się w sobotę i toczyć się będzie do trzech zwycięstw. W Krakowie odbędą się pierwsze dwa mecze oraz ewentualny piąty, czyli decydujący.

Nie ma wątpliwości, że w finale spotkają się dwie najlepsze drużyny sezony - Wisła zakończyła pierwszy etap jako lider (22 zwycięstwa i 2 porażki), zaś CCC prowadzony przez Krzysztofa Koziorowicza uplasował się na drugiej pozycji (bilans 20-4).

W sezonie zasadniczym krakowianki, trenowane drugi sezon przez Hiszpana Jose Ignacio Hernandeza, dwukrotnie okazały się lepsze od rywalek - w Polkowicach wygrały 50:48, a przed własną publicznością 67:53.

O brązowe medale rywalizować będzie Lotos, którego w finałach zabraknie po raz pierwszy od 16 lat (w 15 występach zdobył 11 tytułów) oraz wicemistrz KSSSE AZS PWSZ AZS Gorzów Wlkp. Rywalizacja także toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Terminarz meczów o złoto i brąz:

finał:

9 i 10 kwietnia (Kraków, godz. 16 i 14)

Wisła Can Pack - CCC Polkowice

16 i ew. 17 kwietnia (Polkowice)

CCC - Wisła

20 kwietnia ew. 5. decydujący mecz (Kraków) Wisła - CCC

o brąz:

8 i 9 kwietnia (Gorzów Wlkp.)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Lotos Gdynia

14 i ew. 15 kwietnia (Gdynia)

Lotos - KSSSE

18 kwietnia ew. 5 decydujący mecz (Gorzów Wlkp.) KSSSE - Lotos

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama