Wisła i Lotos nie zawiodły

Pretendujące do tytułu mistrzowskiego drużyny Lotosu i Wisły Can-Pack pewnie wygrały swoje mecze w 5. kolejce ekstraklasy koszykarek - Torell Basket Liga.

Gdynianki wygrały na wyjeździe z niepokonanym dotąd ŁKS-em 87:56, a ekipa z Krakowa wygrała na własnym parkiecie z CCC Polkowice 102:81.

W Łodzi miejscowy zespół miał niewiele do powiedzenia z koszykarkami Lotosu, które miały zdecydowanie lepszą skuteczność w rzutach z gry (53 proc. - 30. proc) i wygrały rywalizację na tablicach (37-31), a agresywną obroną wymusiły na rywalkach aż 22 straty, sam popełniając ich tylko 8.

Ewelina Kobryn zdobyła 19 punktów (8/9 z gry) dla podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza, które zachowały miano niepokonanych w tym sezonie. 12 "oczek" dla ŁKS-u uzyskała Agnieszka Makowska.

Mecz Wisły z Polkowicami miał jednostronny przebieg. Krakowianki objęły prowadzenie w pierwszej minucie, po rzucie Maryny Kress i potem systematycznie przez trzy kwarty zwiększały przewagę punktową. W pierwszej części spotkania wynosiła ona 17 pkt, w drugiej 30, a w trzeciej aż 37. Dopiero w ostatniej kwarcie przyjezdne zmniejszyły rozmiary porażki.

Krakowianki grały szybko, pomysłowo i przede wszystkim skutecznie. Rzucały na kosz prawie bezbłędnie. Stąd ich przewaga punktowa rosła z minuty na minutę. Polkowiczanki momentami były bezradne. Słabo grały w obronie, ułatwiając zadanie krakowiankom. Niewiele lepiej spisywały się w ataku, grając nerwowo i nieporadnie.

- Dałem pograć wszystkim jedenastu zawodniczkom, by nie przemęczać, zwłaszcza tych najlepszych. W środę czeka nas przecież pierwszy mecz Euroligi - powiedział szkoleniowiec Wisły Can-Pack, Arkadiusz Koniecki.