Turniej w Belgradzie: Silni rywale Polaków

Długo, bo przeszło miesiąc, trwały rozmowy w sprawie udziału reprezentacji polskich koszykarzy w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Belgradzie. W turnieju zagrają klubowe ekipy: Panathinaikosu Ateny, Efesu Pilsen Stambuł, AEK Ateny, Buducnosti Podgorica, Partizana Belgrad i Crvenej Zvezdy Belgrad.

Jak widać obsada znakomita i świetne zarazem przetarcie dla polskiego zespołu przed zbliżającymi się meczami eliminacyjnymi do mistrzostw Europy.

Reklama

Na dodatek szefowie reprezentacji z jej dyrektorem, Wiesławem Zychem, wynegocjowali bardzo dobre warunki. Tym samym Polacy zapłacą praktycznie jedynie za przelot do Belgradu i z powrotem. Zamieszkają w luksusowym hotelu Hyat. Rywalizować będą o premie finansowe, bo za pierwsze miejsce w turnieju jest do zainkasowania 25 tysięcy marek, za drugie - 15., zaś za trzecie - 10.

By wyjazd nie kolidował z rozgrywkami ligowymi, w tych ostatnich nastąpi na czas turnieju przerwa. Przewidziane są jedynie mecze Pucharu Polski bez udziału kadrowiczów.

- Najważniejsze, że po trudnych rozmowach, doszliśmy do porozumienia, więc byliśmy tym razem skuteczni. Na pewno takie przetarcie przyda się zespołowi trenera Szczubiała - stwierdził dyrektor reprezentacji, Wiesław Zych.

Dowiedz się więcej na temat: Buducnosti Podgorica | Belgrad | Ateny | turniej

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje