Śląsk wygrał w Zgorzelcu

Asco Śląsk Wrocław pokonał PGE Turów w drugim półfinałowym spotkaniu Dominet Bank Ekstraligi 77:72. W rywalizacji do czterech wygranych, po dwóch meczach w Zgorzelcu, jest remis 1-1.

Po dwóch "trójkach" Dominika Tomczyka i punktach Rashida Atkinsa wrocławianie szybko objęli prowadzenie 8:0, ale równie szybko Turów zniwelował straty, a po celnych rzutach wolnych prowadził nawet 21:19. Od tego momentu jednak inicjatywa należała do koszykarzy Asco Śląska, którzy po potężnym wsadzie Pawła Mroza i "trójce" Dominika Tomczyka na kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszych dwudziestu minut prowadzili 39:25. Mróz i Tomczyk w tej części gry zdobyli dla gości łącznie 23 punkty z czego trafili sześć "trójek" na siedem prób.

Po przerwie Turów, prowadzony przez Davida Logana, ruszył do odrabiania strat i to się udało, bo przed ostatnią kwartą zgorzelczanie przegrywali tylko czterema punktami, a na pięć minut przed końcem ta przewaga wynosiła tylko dwa punkty. Jednak w bardzo ważnym momencie piłkę po niecelnym rzucie za trzy Marko Scekicia zebrał Oliver Stević, a faulowany Dawan Robinson wykorzystał oba rzuty wolne i Śląsk prowadził 71:65. W odpowiedzi natychmiast za trzy trafił Iwo Kitzinger, ale ponownie faulowany Robinson znów wykorzystał dwa rzuty wolne. Wicemistrzowie Polski w końcówce skupili się już na przewinieniach, a wrocławianie bezwzględnie korzystali z prezentów w postaci rzutów wolnych, co w efekcie dało im zwycięstwo.

Półfinał:

PGE Turów Zgorzelec - ASCO Śląsk Wrocław 72:78 (15:17, 12:22, 24:16, 21:23)

Turów Zgorzelec: David Logan 18, Dragisa Drobnjak 16, Iwo Kitzinger 13, Robert Witka 11, Thomas Kelati 11, Andres Rodriguez 2, Marko Scekić 1, Slobodan Ljubotina 0, Vjeko Petrović 0.

Śląsk Wrocław: Dominik Tomczyk 16, Rashid Atkins 15, Dawan Robinson 15, Paweł Mróz 12, Oliver Stević 10, Bartosz Diduszko 4, Torrell Martin 4, Jared Homan 2, Aivaras Kiausas 0.

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 1-1. Dwa kolejne mecze odbędą się we Wrocławiu (2 i 5 maja).

PLK/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wygraj | PGE Polska Grupa Energetyczna SA | Wrocław | Zgorzelec | Śląsk