Rybnik rządzi na Śląsku

Pierwszego dnia kwietnia 2008 roku w Hali GOSiR w Pawłowicach, został rozegrany turniej koszykówki dziewcząt, w ramach programu "Graj z LOTOSem- LOTOS szkołom", w którym udział wzięły drużyny gimnazjalne.

W turnieju, który został rozegrany systemem pucharowym (zwycięzcy losowanych eliminacji grali o pierwsze miejsce, pokonani o miejsce trzecie) wzięły udział: Gimnazjum Nr 2 Pawłowice, Gimnazjum Nr 21 Zabrze, Gimnazjum Nr 2 Rybnik, Gimnazjum Czarny Las.

W wielkim finale spotkały się "odwieczne" rywalki - Gimnazjum nr 1 z Pawłowic i Gimnazjum nr 2 z Rybnika. Przed rokiem rybniczanki na własnym parkiecie pokonały pawłowicką "2" zaledwie 3 punktami.

Finał nie przyniósł już takich emocji - szybsze i bardziej waleczne gimnazjalistki z Rybnika osiągnęły znaczną przewagę już po pierwszej kwarcie i nie oddały jej do końca meczu. W nagrodę pojadą na finał regionalny.

4. Gimnazjum Czarny Las

Zwycięski zespół - Gimnazjum Nr 2 Rybnik będzie reprezentować województwo śląskie w zawodach Finału Regionalnego, które odbędą się w dniach 29-30.04.2008, z udziałem zwycięskich zespołów z województw: Dolnośląskiego, Śląskiego, Łódzkiego i Opolskiego.

Dowiedz się więcej na temat: finał | czarny | Zabrze | Rybnik | gimnazjum