Puchar Saporty: Anwil - Telindus 90:84

W meczu trzeciej kolejki grupy D Pucharu Saporty koszykarzy Anwil Włocławek pokonał po dogrywce belgijski zespół Telindus Antwerpia 90:84 (20:28, 16:15, 16:20, 27:16, dogrywka 11:5).

Było to trzecie zwycięstwo koszykarzy Anwilu w rozgrywkach Pucharu Saporty. Zawodnicy z Włocławka wygrali mecz dzięki dobrej grze w końcówce czwartej kwarty oraz dogrywce.

Pierwsze 35 minut spotkania to przewaga koszykarzy belgijskich, którzy największe prowadzenie uzyskali na początku drugiej kwarty, kiedy to wygrywali z zespołem Anwilu różnicą 14 punktów.

Na 5 minut przed końcem meczu gospodarze przegrywali różnicą 9 punktów. Na półtorej minuty przed końcem spotkania włocławianom udało się zniwelować prowadzenie rywali do jednego punktu (75:76). Goście zdobyli ponownie 2 punkty, ale gospodarze odpowiedzieli tym samym.

Na niespełna 30 sekund przed końcową syreną, po koszu Krstica, Anwil prowadził 79:78, ale w ostatnich sekundach Stonerook wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych i w regulaminowym czasie gry był remis (79:79). W dogrywce przewaga włocławian była wyraźna, głównie za sprawą dobrej gry Igora Griszczuka.

Punkty: dla Anwilu - Davor Marcelic 24, Vladimir Krstic 19, Igor Griszczuk 18, Edgars Sneps 15, Bartłomiej Tomaszewski 6,Roman Prawica i Tomasz Jankowski - po 4 oraz Paweł Szcześniak 0; dla Tellindusa - Ottis Hill 22, Paul Bayer 20, Roel Moors iShuan Stonerook - po 12, Pieter Loridan 10, John O' Connell 4 iStefan Sappenberghs i Milos Babic - po 2.

W innych meczach grupy D: Slovakofarma Pezinok - LinelTEX Imola 86:80, Borac Nektar Banja Luka - YMCA Luhta Lahti 111:69.