Puchar Ronchetti: Wisła - MTK Polfa 49:67

W pierwszym meczu grupowym Pucharu Ronchetti Wisła Cristal Kraków przegrała w Krakowie z MTK Polfa Pabianice 49:67 (14:18, 12:12, 16:19, 7:18).

Początek meczu nie wskazywał na taką porażkę. Krakowianki w pierwszej kwarcie prowadziły 11:6. Jednak pod koniec tej odsłony rywalki odrobiły straty i kwarta zakończyła się zwycięstwem Polfy 18:14.

Początek drugiej kwarty znów był pomyślny dla gospodyń, które odrobiły straty i ponownie objęły prowadzenie 21:20. W tej odsłonie, zakończonej remisem 12:12, zawodniczki Wisły nawiązywały równorzędną grę, a koszykarki Polfy przez blisko 5 minut nie zdobyły punktu.

Trzecia kwarta zakończona wygraną Pabianiczanek trzema punktami, nie sugerowała wysokiej przegranej Wisły w tym meczu. Jednak dzięki agresywnej grze w obronie rywalek w trzeciej kwarcie Wisła systematycznie traciła siły.

Czwarta kwarta to już popis zawodniczek z Pabianic, które niepodzielnie panowały na parkiecie deklasując niemal zmęczone zawodniczki krakowskie, które zdobyły w niej zaledwie 7 pkt, a rywalki - 18. pkt.

Wisła Cristal Kraków - MTK Polfa Pabianice 49:67 (14:18, 12:12, 16:19, 7:18)

Punkty: dla Wisły - Anna Wielebnowska 18, Zuzana Polonyiova 9, Wladimira Daniszkowa 6, Dorota Gburczyk 5, Małgorzata Downar-Zapolska 5, Małgorzata Tomporek 2, Patrycja Czepiec 2, Marcela Kalistova 2; dla Polfy - Monika Veselovsky 22, Sylwia Wlaźlak 14, Katarzyna Szołtysek 12, Agnieszka Jaroszewicz 7, Elżbieta Trześniewska 7, Edyta Koryzna 3, Agnieszka Pałka 2.

Tabela

pkt M Z P kosze różnica
1. Polfa  Pabianice  2  1  1  0 67:49 +18
2. DJK Aschaffenburg 2  1  1  0 70:56 +14
3. USK Blex Praga    1  1  0  1 56:70 -14
4. Wisła Kraków     1  1  0  1 49:67 -18
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | cristal | Pabianice | Puchar | polfa | Międzynarodowy Trybunał Karny | Wisła