Puchar Ronchetti: Porażki Wisły i Polfy

W meczu 3. kolejki Pucharu Ronchetti koszykarek (grupa H) Wisła Cristal Kraków przegrała z DJK Wildcats Aschaffenburg, wicemistrzyniami Niemiec 53:63 (8:18, 15:8, 12:19, 18:18).

Zespół krakowski nawiązywał z rywalkami równorzędną walkę, a w drugiej kwarcie miał nawet zdecydowaną przewagę odrabiając dziesięciopunktową stratę. Jednak w przekroju całego meczu Niemki okazały się drużyną lepszą.

Trener Wisły Andrzej Nowakowski tuż przed meczem powiedział: - Liczę na to, że mój zespół przypomni sobie co to jest dobra koszykówka i taki styl gry zaprezentuje. Okazało się, że były to tylko marzenia.

Mecz rozpoczęły krakowianki pomyślnie gdyż po 3 minutach gry prowadziły 6:1 (wszystkie punkty zdobyła Anna Wielebnowska). Zawodniczki niemieckie powoli zaczęły odrabiać straty i w szóstej minucie doprowadziły do remisu 6:6. Pierwszą kwartę wygrały różnicą dziesięciu punktów.

Trzecia kwarta to znowu, podobnie jak pierwsza, dominacja Niemek. Ostatnia zakończyła się remisem 18:18.

Mecze rewanżowe w rozgrywkach Pucharu Ronchetti rozpoczną się 20 grudnia. W pierwszym Wisła zmierzy się w Pabianicach z Polfą.

Punkty zdobyły:

Wisła: Marcela Kalistova 20, Patrycja Czepiec 14, Anna Wielebnowska 10, Małgorzata Tomporek 3, Dorota Gburczyk 3, Jowita Sokołowska 2, Zuzana Polonyiova 1;

DJK Wildcats: Alina Słabęcka 19, Andrea Harder 15, Ana Marjanowic 11, Heike Roth 8, Tilly Bevilaqua 8, Stefanie Wegeler 2.

Koszykarki Polfy Pabianice przegrały z USK Blex Praga 69:72 w wyjazdowym meczu 3. kolejki grupy H Pucharu Ronchetti.

1. DJK Aschaffenburg      3    6     3    0	216:181
  2. Polfa Pabianice        3    4     1    2	208:204
  3. Wisła Cristal Kraków   3    4     1    2	180:194
  4. USK Praga              3    4     1    2	195:220
Dowiedz się więcej na temat: kolejka | cristal | Puchar | Wisła