Prokom gotowy do walki

- Wszyscy wiemy co jest naszym celem. Cały sezon gramy o mistrzostwo Polski, a teraz przed nami są decydujące mecze, które pozwolą je zdobyć - powiedział Andrzej Pluta.

Już dziś popołudniu (16.30, TVP3) rzucający obrońca będzie miał szansę poprowadzić Prokom Trefl do drugiego zwycięstwa nad Ideą Śląskiem w finale playoffs Era Basket Liga. Po dwóch meczach we Wrocławiu jest remis 1-1.

Reklama

- Wszyscy podejdziemy do tego meczu skoncentrowani, bo to i zaangażowanie jest kluczem do sukcesu - stwierdził Pluta w rozmowie z Wojciechem Jankowskim z RMF FM.

Według gracza Prokomu, kluczem do zwycięstwa zagęszczanie środka pola i nie dopuszczanie do penetracji w wykonaniu Lynna Greera. Można się więc spodziewać częstego stosowania przez ekipę z Sopotu obrony strefowej, która przyniosła tak dobre skutki w meczu numer 2.

- Ton grze Śląska nadają Greer i Wójcik, jednak nie można tam nikogo lekceważyć. Cały zespół jest mocny, świetnie grał w Eurolidze. Dlatego nie robimy założeń, by kogoś z nich wyłączać z gry - wyjaśnił Pluta. - Musimy po prostu zagrać dobrze w defensywnie, zagęszczać środek pola, nie dopuszczać do penetracji i zatrzymać szybki atak. Słowem - nie pozwolić im grać tak jak lubią.

INTERIA.PL/RMF
Dowiedz się więcej na temat: mistrzostwo Polski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje