Polkowice pokonały Lotos w 1. kolejce!

Niespodzianka w pierwszej kolejce ekstraklasy koszykarek! Broniący tytułu Lotos Gdynia uległ na własnym parkiecie brązowym medalistkom z ubiegłego sezonu - CCC Polkowice 81:85.

W środę w spotkaniu rozegranym awansem wicemistrzynie Polski - Wisła Can-Pack Kraków wygrała u siebie z AZS-em PWSZ Gorzów Wlkp. 69:66, a w sobotę czwartym zespół z ubiegłego sezonu PZU Polfa Pabianice rozbiła w Poznaniu tamtejszy AZS 74:42.

Reklama

O porażce Lotosu, w którym nie występowała jeszcze odpoczywająca po sezonie WNBA Małgorzata Dydek, zdecydowała przegrana walka na tablicach (26-36) oraz słabsza skuteczność. Świetną partię w drużynie prowadzonej przez Andrzeja Nowakowskiego rozegrała Elżbieta Trześniewska, która zdobyła 17 punktów (7/9 z gry) oraz zebrała 15 piłek z tablic.

- To mój najlepszy mecz w Gdyni w karierze - powiedziała jedna z najbardziej doświadczonych koszykarek reprezentacji i polskiej, która przebywała na parkiecie przez całe 40 minut. - Do walki o medale jeszcze daleko, a porażka Lotosu na pewno nie oznacza końca potęgi zespołu z Gdyni, ale zwycięstwo w Gdyni smakuje wyśmienicie. Wierzę, że walka o medal jest w zasięgu mojej drużyny. Cieszę, że debiut w nowym zespole był tak udany.

Wyniki zakończonych meczów 1. kolejki

niedziela

Lotos Gdynia - CCC Polkowice 81:85 (22:23, 21:24, 20:19, 18:19)

Lotos Gdynia: Agnieszka Bibrzycka 34, Doneeka Hodges 22, Ewelina Kobryn 10, Paulina Pawlak 6, Katerina Krizova 4, Aleksandra Chomać 3, Magdalena Leciejewska 2, Barbora Gatialova 0, Karolina Janyga 0, Marta Urbaniak 0.

CCC Polkowice: Edyta Koryzna 19, Elżbieta Trześniewska 17, Ilona Jasnowska 16, Agata Nowacka 15, Agnieszka Jaroszewicz 9, Anna Marczewska 9, Agnieszka Pazur 0.

ŁKS Siemens AGD - Azoty-Meblotap Chełm 51:52 (15:14, 6:12, 18:10, 12:16)

ŁKS: Birute Dominauskaite 17, Elena Czernij 8, Katarina Hrickova 8, Milena Owczarek 8, Magdalena Włodarska 6, Marzena Głaszcz 2, Monika Stańczak-Białogór 2.

AZS: Natalia Marchanka 15, Karolina Żurkowska 14, Dorota Piątkowska 8, Joanna Szymczak Górzyńska 7, Maryna Sazonenko 3, Renata Piestrzyńska 2, Anna Szyćko 2, Ludmiła Zdzieszyńska.

Kolegium Karkonoskie AZS Jelenia Góra - Cukierki Odra Brzeg 49:73 (13:19, 17:14, 13:17, 6:23)

Kolegium Karkonoskie AZS Jelenia Góra: Izabela Bogdan 13, Małgorzata Myćka 10, Magdalena Gawrońska 9, Iwona Kaszuwara 8, Natalia Małaszewska 3, Monika Krawczyszyn-Samiec 2, Martyna Torchała 2, Dorota Wójcik 2, Dorota Arodź 0, Katarzyna Smajda 0.

Cukierki Odra Brzeg: Martyna Koc 22, Joanna Chełczyńska 14, Olena Proszczenko 14, Agnieszka Makowska 11, Agnieszka Pietraszek 7, Agata Kasprzak 5, Małgorzata Babicka 0, Małgorzata Morka 0, Ewa Nierzwicka 0, Magdalena Rzeźnik 0.

sobota

AZS Poznań - PZU Polfa Pabianice 42:74 (7:24, 13:17, 7:14, 15:19)

AZS Poznań: Monika Sibora 12, Joanna Jarkowska 11, Monika Ciecierska 5, Natalia Mrozińska 4, Anna Pamuła 3, Dominika Górczak 2, Jagoda Malendowicz 2, Natalia Waligórska 2, Reda Aleliunaite-Jankowska 1, Weronika Itczak 0;

PZU Polfa Pabianice: Olga Pantalejewa 20, Tamara Ruzić 12, Carla Martines da Costa 11, Emilia Lamparska 11, Leona Krystofova 7, Beata Krupska-Tyszkiewicz 6, Gabriela Toma 5, Agnieszka Pałka 2, Małgorzata Kudłak 0, Sylwia Wlaźlak 0.

środa

Wisła Can-Pack Kraków - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 69:66 (7:21, 23:10, 30:11, 9:24)

Wisła: Anna DeForge 17, Kara Braxton 13, Jelena Skerovic 13, Monika Krawiec 12, Marina Kress 5, Iva Perovanovic 4, Magdalena Radwan 2, Natalia Trafimava 2, Patrycja Czepiec 1, Dorota Gburczyk 0;

AZS PWSZ: Agnieszka Szott 24, Justyna Żurowska 12, Aleksandra Karpińska 10, Barbara Kaszewska 7, Magdalena Kozdroń 5, Marta Żyłczyńska 3, Katarzyna Czubek 3, Joanna Czarnecka 2.

Najskuteczniejsze

(w kolejce, razem)

Agnieszka Bibrzycka Lotos Gdynia (34) 34

Agnieszka Szott AZS PWSZ Gorzów Wlkp. (24) 24

Doneeka Hodges Lotos Gdynia (22) 22

Martyna Koc Cukierki Odra Brzeg (22) 22

Olga Pantalejewa PZU Polfa Pabianice (20) 20

Edyta Koryzna CCC Polkowice (19) 19

Anna DeForge Wisła Can-Pack Kraków (17) 17

Birute Dominauskaite ŁKS Siemens AGD Łódź (17) 17

Elżbieta Trześniewska CCC Polkowice (17) 17

Ilona Jasnowska CCC Polkowice (16) 16

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kolejka | polkowic | ŁKS | cukierki | Brzeg | Odra | Gdynia | martyna | Gorzów | PZU SA | polfa | Pabianice | ccc polkowice | Polkowice | lotos

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje