MŚ koszykarzy: USA miażdży rywali

W drugim meczu drugiej fazy Mistrzostw Świata Koszykarzy, reprezentacja USA rozgromiła Nową Zelandię 110:62.

Podobnie jak w poprzednich meczach Amerykanie słabo rozpoczęli spotkanie, przegrywając pierwsza kwartę 22:25. W hali Conseco Fieldhouse nie było widać żadnego niepokoju, gdyż wszyscy dobrze wiedzieli, że Dream Team "rozkręca" się z minuty na minutę. Tak też było tym razem. Druga kwarta należała do gospodarzy turnieju 26:17.

Po przerwie podopieczni George'a Karla pokazali rywalom ich miejsce w szeregu. W całej drugiej połowie Nowa Zelandia zdobyła 20 punktów, a Amerykanie rzucili przeciwnikom 62 "oczka".

Paul Pierce i Michael Finley zdobyli po 20 punktów w meczu, a swoje 16 dorzucił też Andre Miller. Ben Wallace aż 13 razy zbierał piłkę z obu tablic, a Jermaine O'Neal 4 razy zablokował rzuty rywali.

Teraz Amerykanów czeka trudniejszy rywal. Dziś w nocy ich przeciwnikiem będzie, drugi obok nich zespół bez porażki w turnieju - Argentyna.