Matović rozpoczęła treningi w Lotosie

Ivana Matović, chorwacka środkowa pozyskana ze Spartaka Moskwa Region, rozpoczęła już treningi z Lotosem PKO BP Gdynia.

Ivana dotarła nad polskie morze w poniedziałek późnym wieczorem a we wtorek zameldowała się już na treningu. Od razu złapała dobry kontakt z koleżankami i została ciepło przyjęta przez zespół.

Reklama

- Cieszę się ogromnie, że jestem w Gdyni, w klubie z tak bogatymi tradycjami i dużymi ambicjami. Nie żałuję, że opuściłam Spartak Moskwa, klub, z którym zdobyłam mistrzostwo Euroligi. Tutaj będę miała więcej szans na grę i liczę, że będę odgrywać ważniejszą rolę w zespole niż w Moskwie. Miałam wiele ofert, ale zdecydowałam się na Gdynię, głównie z powodu znakomitej opini, jaką cieszy się ten klub w koszykarskim świecie. Zaimponowała mi też determinacja, z jaką gdyńscy działacze i trenerzy starali się o moją skromną osobę. Pomyślałam, że oni naprawdę na mnie liczą i wiążą z moją osobą wielkie nadzieje. Lubię wyzwania i dlatego tu jestem - powiedziała Ivana po wylądowaniu na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie.

Matović ma 25 lat i mierzy 197 cm wzrostu. Gra na pozycji centra. Kontrakt podpisany został na rok z opcją przedłużenia na dwa lata. W ostatnim sezonie w Eurolidze spędzała na parkiecie średnio 19 minut a jej średnie to 9,1 pkt i 4,3 zbiórki.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: lotos | Moskwa | PKO BP SA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje