Lech Basket Liga: Zepter nadal bez porażki

W najciekawszym meczu tej kolejki, rozegranym w Pruszkowie, mistrzowie Polski, wrocławianie, potwierdzili, że są najlepszym zespołem ekstraklasy. Pokonali Hoop minimalnie, ale dokonali tego i nadal jeszcze w tegorocznych rozgrywkach nie przegrali.

Fatalnie jednak w pierwszej kwarcie, jeśli chodzi o skuteczność, prezentowały się oba zespoły. Nerwowość w poczynaniach ofensywnych dała o sobie znać, stąd chociażby "niedoloty" przy próbach rzutów z dystansu. Szybciej otrząsnęli się jednak mistrzowie Polski i w końcówce tej odsłony wrocławianie prowadzili 20:14. W ostatniej minucie pruszkowianie zmniejszyli straty do Zeptera, przegrywając 20:22.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej kwarty wyrównał coraz skuteczniejszy Aleksandar Nikolić (22:22), a za moment powtórzył swój wyczyn (24:24). Stern dał prowadzenie Hoopowi (26:24) po kapitalnej asyście Nikolića. Nadal jednak obrona obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia.