Lech Basket Liga: Tytuł dla Zeptera

Zepter Idea Śląsk Wrocław zdobył tytuł mistrza Polski w koszykówce. W piątym meczu finału podopieczni Andrieja Urlepa pokonali Anwil Włocławek 92:76 (18:15, 24:18, 26:20, 24:23), zwyciężając tym samym w serii play off 4-1.

Dla ekipy z Wrocławia był to szesnasty tytuł mistrza Polski i czwarty z rzędu. Zasłużony sukces w sezonie, w którym sprawa końcowego triumfu już dawno była przesądzona.

Spotkanie miało jednostronny przebieg. Ostatni remis notowano na tablicy w 17. minucie (31:31). Ostatnie minuty tej części zdecydowanie należały jednak do gospodarzy. Punkty dobrze grającego Kościuka oraz Jamisona i "3" Adomaitisa spowodowały, iż wrocławianie schodzili do szatni z 9-punktowym prowadzeniem (42:33).

W II połowie Zepter tylko powiększał prowadzenie. Anwil nie był stanie konsekwentnie punktować w ataku, opierając swą grę przede wszystkim na rzutach z dystansu. Pod koszami przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji.