Lech Basket Liga: Pierwsza porażka Aleksandrowicza

Niespodziewanej i pierwszej zarazem pod wodzą trenera Tadeusza Aleksandrowicza porażki doznał prowadzony przez niego Brok Słupsk. Słupszczanie przegrali u siebie ze Spójnia Stargard, a więc ekipie Broka nie udał się rewanż za porażkę w pierwszym meczu tegorocznych rozgrywek.

O wszystkim decydowała ostatnia kwarta przegrana przez Brok 17:30, a to za sprawą bardzo dobrej gry Rashida Atkinsa i Pawła Wiekiery.

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej we własnych halach wygrali jedynie wrocławianie i lublinianie. Ci drudzy uratowali wygraną z Azotami Unią Tarnów w ostatniej sekundzie meczu. Tym samym sytuacja trenera Arkadiusza Konieckiego w tarnowskim klubie staje się coraz trudniejsza, biorąc pod uwagę ubiegłotygodniową porażkę w Tarnowie z Polonią Warszawa.

W pozostałych spotkaniach triumfowali goście. Ot, chociażby Prokom Trefl, który w 6. minucie meczu Szczecinie przegrywał już 0:22, a jednak potrafili rozstrzygnąć spotkanie na swoja korzyść, chociaż Venston Hamilton nie zdobył w tej konfrontacji nawet punktu.

Po dogrywce przegrali u siebie rudzianie. Pokonali ich koszykarze Anwilu i tym samym Pogoń coraz bardziej zapada w ligową szarzyznę po wielu sezonach gry jak gdyby ponad stan, czytaj zajmowania lokat ponad skład personalny ekipy trenera Dariusza Szczubiała.