Jordan zagra w MŚ?!

Czy największy koszykarz wszech czasów zagra w najbliższych mistrzostwach świata? Michael Jordan został poproszony przez członków USA Basketball o dołączenie do obozu przygotowawczego, który rozpocznie się w piątek w San Francisco, informuje dziennik "Chicago Tribune".

Gazeta donosi, że ludzie z komitetu odpowiedzialnego za wybór graczy do kadry USA przestraszyli się braku wielkich nazwisk w kolejnym "Dream Teamie" i postanowili prywatnie zwrócić się do MJ'a, by poratował kadrę.

Reklama

Shaquille O'Neal, Allen Iverson i Vince Carter to tylko kilka z wielkich gwiazd NBA, które nie wystąpią w rozpoczynających się pod koniec sierpnia w Indianapolis mistrzostwach.

Poza wspomnianymi gwiazdami także Kobe Bryant, Tim Duncan, Tracy McGrady i Kevin Garnett zdecydowali się nie uczestniczyć w MŚ, co może spowodować pierwszą porażkę kadry USA od czasu gdy na wielkich imprezach grają w niej gracze profesjonalni. Po drugie, co jest może nawet ważniejsze, organizatorzy boją się małego zainteresowania widzów.

Anonimowe źródło w komitecie powiedziało "Chicago Tribune", że wiele brakuje do tego, by zainteresować Jordana tą propozycją. Jednak USA Basketball star się przekonać mistrza obietnicą ewentualnego występu w reprezentacji podczas igrzysk w Atenach w 2004 roku.

Gra w mistrzostwach byłaby dla Jordana dodatkowych plusem, gdyby zdecydował się na powrót do Washington Wizards w przyszłym sezonie.

Reprezentacja USA prowadzona przez George'a Karla pierwszy mecz turnieju rozegra 29 sierpnia z Algierią.

Dowiedz się więcej na temat: USA | Chicago | Jordan

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje