Euroliga: Idea Śląsk - CSKA 73:84

Idea Śląsk Wrocław przegrała u siebie z CSKA Moskwa 73:84 (25:19, 16:20, 11:23, 21:22) w spotkaniu 14. kolejki grupy C Euroligi koszykarzy.

Podopieczni Jacka Winnickiego zakończyli I fazę grupową z dorobkiem 5 zwycięstw oraz 9 porażek i nie zakwalifikowali się do najlepszej "16" rozgrywek.

W pierwszym spotkaniu w Moskwie Idea przegrała z CSKA 45:73. CSKA zakończyło pierwszą fazę rozgrywek na pierwszym miejscu w grupie C i z najlepszym bilansem w Eurolidze - 12 wygranych i dwie porażki.

Mistrzowie Polski zaczęli bardzo dobrze, rozsądnie grając w ofensywie. Dobrze spisywał się Acie Earl (6 pkt po 6 minutach). Po rzucie za trzy Zielińskiego gospodarze prowadzili 19:11, a po 10 minutach było 25:19.

Słaba skuteczność CSKA w pierwszej kwarcie, poprawiła się w drugiej. W barwach zespołu z Moskwy szalał Holden. To głownie po rzutach rozgrywającego z USA goście prowadzili w 16. minucie 30:27. Chwilę później nastąpiła świetna seria rzutów zza linii 6,25 m graczy Śląska. Kolejno trafili Wiekiera (dwukrotnie) oraz Adomaitis. W rewanżu tą samą bronią odpowiedział Holden i w końcówce na tablicy znów widniał remis (39:39). Dwupunktowe prowadzenie do przerwy dał podopiecznym Jacka Winnickiego Acie Earl, który trafił dwa wolne na 3,8 s przed syreną.

Druga połowa zaczęła się od problemów z zegarem (4-minutowa przerwa). Później było już coraz gorzej dla wrocławian. Śląsk grał chaotycznie i niekonsekwentnie w ataku, natomiast wśród gości swój dobry okres gry miał Songalia. Po rzucie za trzy na Moni w 29. minucie było już 58:50 dla CSKA, a kwarta zakończyła się 10-punkowym prowadzeniem gości (62:52).

W IV kwarcie, dzięki 5 punktom z rzędu Colsona, Śląskowi udało zmniejszyć prowadzenie gości do 7 pkt (65:72 w 36. minucie), ale Alexander i Kriapa sprawili, że CSKA uniknęło w hali Orbita nerwowej końcówki. Gościom, którzy zdecydowanie wygrali walkę na tablicach (39-16!), nie popsuła nawet szyków, stosowana przez całą ostatnią ćwiartkę, obrona strefowa wrocławian.

Idea Śląsk Wrocław - CSKA Moskwa 73:84 (25:19, 16:20, 11:23, 21:22)

Idea: Sean Colson 13, Maciej Zieliński 12, Acie Earl 9, Dainius Adomaitis 9, Paweł Wiekiera 9, Aleksander Kul 6, Andrius Giedraitis 5, Kestitis Marculionis 5, Dominik Tomczyk 5;

CSKA: John Robert Holden 19, Darius Songalia 18, Victor Alexander 16, Aleksander Baszminow 10, Wiktor Chriapa 9, Siergiej Monia 5, Theodoros Papaloukas 4, Siergiej Panow 2, Nikos Hatzivriettas 1, Zachar Paszutin 0.

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | Moskwa | Euroliga | Śląsk | idea | CSKA