Euroliga: Frisco Sika - KSSSE AZS PWSZ 71:64

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. przegrał w Brnie z Frisco Sika po dogrywce 64:71 (11:12, 16:13, 17:14, 14:19, 6:13) w meczu 8 kolejki grupy D Euroligi koszykarek. Była to szósta porażka wicemistrzyń Polski, które mają tylko teoretyczne szanse na awans do play off.

O porażce wicemistrzyń Polski przesądziła przegrana walka pod tablicami 37:48, słabsza gra w czwartej kwarcie oraz brak pomysłu na zatrzymanie liderki Frisco, córki Karla Malone'a Cheryl Ford. Amerykanka zdobyła 20 punktów i miała tyle samo zbiórek. Gorzowianki zagrały ponownie, tak jak przed tygodniem w Schio, bez liderki Jeleny Leuczanki, która przechodzi rehabilitację po kontuzji stawu skokowego. Brak białoruskiej środkowej miał istotny wpływ na grę zawodniczek KSSSE, szczególnie pod koszami.

Czeszki, które wygrały po raz pierwszy w sezonie, zwycięstwo zawdzięczają lepszej defensywie w końcówce czwartej kwarty i niesamowitym akcjom Ford. Gorzowianki miały kilkupunktową przewagę przez większą część spotkania dzięki skutecznym akcjom kapitana Justyny Żurowskiej (17 pkt, 9 zbiórek i 5 asyst), Izabeli Piekarskiej i Agnieszki Skobel. W 16. minucie podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego osiągnęły najwyższą przewagę w spotkaniu 25:16, po 20 minutach prowadziły 27:25, a po trzech kwartach 44:39.

W połowie czwartej kwarty Czeszki doprowadziły do remisu 51:51. Przez cztery minuty gorzowianki zdobyły tylko 4 punkty i na 15 sekund przed końcem Frisco prowadziło 58:55. W ostatniej akcji za trzy punkty trafiła Skobel, co dało KSSSE dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry na parkiecie królowała Ford - zbierała piłki, zdobywała ważne punkty, a faulowana wykorzystywała rzuty wolne i poprowadziła Brno do upragnionego zwycięstwa. Nie zmienia ona jednak sytuacji Frisco w tabeli i nie daje szans na awans do play off.

Frisco Sika Brno - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 71:64 (dogr.)

Frisco: Cheryl Ford 20, Louice Halvarsson 16, Frida Eldebrink 10, Romana Stehlikova 9, Jelena Skerovic 8, Alena Hanusova 5, Barbora Kasparkova 3;

KSSSE: Justyna Żurowska 17, Izabela Piekarska 13, Agnieszka Skobel 13, Kalana Greene 12, Johannah Leedham 5, Samanta Richards 2, Agnieszka Kaczmarczyk 2, Katarzyna Dźwigalska 0.

Nadieżda Orenburg - Bourges Basket 66:64

ROS Casares Walencja - Beretta Schio 65:51