Ekstraklasa koszykarzy: Niedziela dla gości

Niedzielne mecze w Polskiej Lidze Koszykarzy zdominowali goście. Wygrali trzy z czterech spotkań. Tylko pruszkowianie, jak zwykle zresztą, nie byli w stanie pokonać teoretycznie słabszych rywali, Noteci Inowrocław.

Głównie dlatego, że mecz rozgrywano w Inowrocławiu,. a przecież nie jest tajemnicą, że pruszkowianie jeszcze na wyjeździe nie wygrali. Czy mogli jednak tego dokonać, skoro jeden z podstawowych zawodników tego zespołu, reprezentacyjny skrzydłowy Mariusz Bacik nie zdobył nawet punktu.

Wiele nadziei, mimo braku pieniędzy w klubowej kasie, pojawiło się w Tarnowie wraz ze zmianami w składzie kierownictwa Unii i w samym zespole koszykarzy. I do przerwy meczu z Polonia wszystko wskazywało na to, że tarnowianie największy kryzys maja juz za sobą. Niestety, druga połowa spotkania należała już do gości, którzy ostatnia kwartę wygrali aż 24:10!

Oczywiście, niedzielne mecze rozgrywane były w cieniu sobotnich spotkań, w których mistrzowie Polski przegrali w Rudzie Śląskiej, zaś w innym ważnym meczu Anwil zrewanżował się sopocianom za porażkę w pierwszej rundzie.