Ekstraklasa koszykarzy: Idea - Czarni 78:59

Lider polskiej ekstraklasy, koszykarze Idei Śląska Wrocław pokonał w Hali Ludowej Czarnych Słupsk 78:59 (23:20, 27:10, 15:14, 13:15). W tym spotkaniu po raz pierwszy w tym sezonie na ławce trenerskiej mistrzów Polski zasiadł Słoweniec Andrej Urlep.

To kolejne podejście słoweńskiego szkoleniowca do wrocławskiej ekipy.

W Idei Śląsku debiutował, udanie zresztą, litewski rozgrywający Tomas Pacesas. Litwin pomógł wrocławianom uzyskać wyraźna przewagę już w drugiej kwarcie, po której Idea Śląsk prowadziła już 20 punktami.

W meczu nie wystąpił przeziębiony Dominik Tomczyk, któremu Urlep pozwolił wypocząć po męczących meczach w reprezentacji Polski.

Tylko w pierwszej kwarcie goście prowadzili wyrównaną walkę z mistrzami Polski. Druga stała już pod znakiem przewagi wrocławian, którzy wygrali tę część meczu różnicą 17 punktów.

W zespole gospodarzy dobrze prezentował się debiutujący we Wrocławiu Litwin Tomas Pacesas. W trzeciej kwarcie koszykarze Czarnych walczyli ambitnie o zmniejszenie strat, jednak gospodarze do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, prowadząc różnicą 13-16 pkt. Wśród graczy ze Słupska skutecznością, zwłaszcza w szybkich atakach, wyróżniał się rozgrywający gości Marcin Stokłosa (w czwartej kwarcie musiał opuścić boisko za pięć przewinień osobistych).

Przed spotkaniem pięć tysięcy widzów zgotowało owację na stojąco słoweńskiemu trenerowi Andrejowi Urlepowi, dla którego mecz przeciwko zespołowi Czarnych Słupsk, był debiutem w tegorocznych rozgrywkach PLK.

Dowiedz się więcej na temat: Słupsk | koszykarze | Ekstraklasa | idea