Ekstraklasa koszykarek: Lotos pokonany!!!

Wielka sensacja w ekstraklasie koszykarek. W 7. kolejce rozgrywek CCC Aquapark Polkowice pokonał u siebie Lotos VBW Clima 76:69 (25:15, 20:16, 11:22, 20:16).

Dla broniącego tytułu mistrza Polski zespołu z Gdyni jest to pierwsza porażka w rozgrywkach ligowych od 73 spotkań. Lotos stracił fotel lidera na rzecz Polfy Pabianice.

- Szkoda, że ta passa została przerwana w Polkowicach - powiedział po sensacyjnej porażce trener Lotosu Krzysztof Koziorowicz. - Gratuluję dobrej postawy i dużej skuteczności, bo to spowodowało, że przegraliśmy. Nie chcę specjalnie tłumaczyć zespołu. Mamy ważny mecz w środę. Dzisiejsze spotkanie to już historia. Zabrakło dziś Gordany Grubin, ale trzeba grać takim składem, jakim się dysponuje. Myślę, że pierwsza kwarta zdecydowała o tym, że później goniliśmy, zdołaliśmy wyrównać, ale w końcówce więcej szczęścia miały rywalki.

W innym ciekawym meczu Łączność Olsztyn uległa na własnym parkiecie ŁKS-owi 67:69. O wyniku meczu zdecydowała IV kwarta wygrana przez zespół gości aż 21:11. Wśród podopiecznych Andrzeja Nowakowskiego formą błysnęła Dominauskaite (26 pkt).

Na emocje nie mogli także narzekać kibice w Brzegu. Tamtejsze Cukierki Odra wygrały po zaciętym pojedynku z coraz lepiej spisującą się w tym sezonie krakowską Wisłą. Najwięcej punktów dla miejscowych zdobyła Miłoszewska - 23.

Wyniki 7. kolejki

CCC Aquapark Polkowice - Lotos VBW Clima Gdynia 76:69 (25:15, 20:16, 11:22, 20:16)

CCC Aquapark: Justyna Kłosińska 20, Agnieszka Pałka 20, Edyta Koryzna 16, Slavka Frniakova 11, Anna Marczewska 7, Ewa Portianko 2, Monika Ciecierska 0, Natalia Mrozińska 0, Anna Kędzior 0

Lotos: Agnieszka Bibrzycka 21, Chasity Melvin 17, Małgorzata Dydek 12, Katie Smith 7, Natalia Wodopianowa 5, Ilze Ose-Hlebowicka 4, Joanna Cupryś 2, Anastasia Barabanova 0

Łączność Olsztyn - ŁKS Łódź 67:69 (19:15, 17:16, 20:17, 11:21)

Najwięcej punktów: dla Łączności - Maryna Kress 17, Beata Krupska-Tyszkiewicz 16, Patrycja Czepiec 14; dla ŁKS - Birute Dominauskaite 26, Gabriela Toma 15, Alicja Perlińska 12

Cukierki Odra Brzeg - Wisła Kraków 84:77 (19:28, 20:13, 27:19, 18:17)

Najwięcej punktów: dla Cukierków - Katarzyna Miłoszewska 23, Elena Stefanowska i Małgorzata Kaniowska po 16, dla Wisły - Monika Krawiec 21, Elżbieta Międzik 17, Monika Sibora 16.

Quay-POSiR Poznań - Ślęza Wrocław 81:63 (21:14, 30:19, 15:17, 15:13)

Najwięcej punktów: dla Quay - Olga Pantalejewa 29, Elena Nawojkowa 20, Inga Kvasnika 13; dla Ślęzy - Urszula Stempiewicz 15, Dorota Ćmikiewicz 12, Małgorzata Koralewska i Marta Żyłczyńska po 8.

Meblotap AZS Chełm - PZU Polfa Pabianice 59:84 (20:25, 17:24, 9:14, 13:21)

Najwięcej punktów: dla Meblotapu - LaTonya Sims 12, Julia Korzeniewska 10, Małgorzata Pietraś i Magdalena Czajkowska po 9, dla PZU Polfy - Elżbieta Trześniewska 17, Leona Kristofova 14, Renata Piestrzyńska 13, Katarina Polakova 11.

Zapolex Toruń - SMS PZKosz Warszawa 97:69 (22:11, 21:18, 29:19, 25:21)

Najwięcej punktów: dla Zapolexu - Lidia Olszewska 23, Dorota Piątkowska 18, Magdalena Rzeźnik 17; dla SMS PZKosz - Magdalena Skorek 17, Paulina Pawlak i Paulina Dąbrowska po 10.