Anwil prowadzi w półfinale 1-0

Anwil Włocławek pokonał u siebie Polpak Świecie 86:58 w meczu numer 1 półfinału playoffs ekstraklasy koszykarzy - Dominet Basket Liga.

Podopieczni Andreja Urlepa prowadzą więc 1-0 w rywalizacji, która toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Drugie spotkanie w poniedziałek, także we Włocławku.

Pierwsza kwarta przebiegała po dyktando Anwilu, a goście nie radzili sobie z obroną rywali i nieskutecznie rzucali. Włocławianie powiększali przewagę - 13:2, 17:5, 22:9, 22:11 i 22:15.

W drugiej kwarcie, przez prawie pięć minut gry Polpakowi nie udało się zdobyć punktów. Gospodarze prowadzili 17:0 (39:15). Później zadowoleni z przewagi zawodnicy Anwilu zwolnili tempo gry i rzucali jakby od niechcenia, co pozwoliło gościom odrobić nieco straty i przegrać kwartę tylko sześcioma punktami.

Przez dwie następne części meczu Anwil kontrolował przebieg gry i jeszcze powiększał przewagę. Po trzeciej kwarcie wygrywał różnicą 20 punktów - 66:46.