1. liga koszykówki: Wysoka wygrana Górnika Wałbrzych

Zespół ROTO Górnik Wałbrzych po raz kolejny udowodnił, iż jego najsilniejszą bronią są rzuty za trzy punkty. W wyjazdowym spotkaniu z Atorią Bydgoszcz "Górnicy" trafili aż 18 razy za trzy punkty!

Sam Mirosław Harasimów celnie rzucił 8 razy na 9 prób. Świetnie spisywał się również w tym elemencie gry Wojciech Nowomiejski, który zdobył 12 punktów i wszystkie rzutami "za trzy" - zawodnik ten w ostatnich 4 spotkaniach trafił już 13 "trójek" i staje się powoli specjalistą w tej dziedzinie.

Gospodarze dorównywali rywalom tylko w pierwszej kwarcie, którą wygrali 31:29. Później z minuty na minutę Górnik zaczynał panować na boisku. Najlepszym zawodnikiem bydgoskiego klubu był Nowak, który w całym spotkaniu zdobył 25 punktów. Obie dryżyny nie mają zbyt dobrej obrony, co też potwierdził wynik spotkania i zdobycie w sumie ponad 200 punktów. Na uwagę zasługuje również wyczyn rozgrywającego gości Krzysztofa Mili, który w tym meczu miał aż 15 asyst i świetnie dyrygował swoimi kolegami na boisku.

W następnej kolejce bydgoski zespół czeka bardzo ciężki wyjazd do Starogardu Gdańskiego na mecz z tamtejszą Polpharmą. Natomiast ROTO Górnik zmierzy się we własnej hali z krakowską Wisłą.