MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 61:78 w 21. kolejce PLK

​W meczu 21. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki MKS Dąbrowa Górnicza przegrał przed własna publicznością z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 61:78.

Dla MKS-u Dąbrowa Górnicza do gry wrócił rozgrywający - Kerron Johnson. Pierwsze punkty padły po półtorej minuty od rozpoczęcia. Łukasz Majewski skończył akcję 2+1. Dla dąbrowian dopiero po trzech minutach wynik otworzył Johnson. Po akcji dwójkowej Kerrona z Przemysławem Szymańskim, gospodarze doprowadzili do remisu 8:8, ale w kolejnym posiadaniu za trzy odpowiedział Szymon Szewczyk ze Stali. Weteran parkietów PLK zanotował w pierwszej kwarcie osiem punktów i goście prowadzili 18:11. MKS-owi brakowało skuteczności, tylko 4/16 z gry.

Dąbrowianie weszli w drugie 10 minut punktami Jeremiah Wilsona i Byrona Wesleya, ale nie mogli upilnować Szewczyka, który raz jeszcze celnie przymierzył za trzy i zapewnił ostrowianom ośmiopunktowe prowadzenie (23:15). Trener Drażen Anzulović natychmiast poprosił o przerwę na żądanie. Miejscowi mieli jednak kłopot z zatrzymaniem graczy Emila Rajkovicia w ataku. Krzywdę robił zwłaszcza Aaron Johnson atakując agresywnie w pick-and-rollu i podając do wysokich tuż pod koszem.

Trzecią odsłonę MKS otwierał przegrywając 31:43. Po "trójce" Witalija Kowalenki starta zmalała do siedmiu "oczek", ale po raz kolejny uderzył Szewczyk oddając Stali to, co przed chwilą straciła. Dąbrowianie grali znacznie agresywniej w obronie. Po rzutach wolnych Wesleya przewaga Stali wynosiła już tylko sześć punktów. Nie było jednak mocnych na Szewczyka, który tego popołudnia dziurawił siatki z dystansu. W finałowe 10 minut meczu goście z Ostrowa Wielkopolskiego wchodzili z przewagą dziewięciu "oczek".

W ostatecznym rozrachunku błędy dąbrowian okazały się zbyt kosztowne. Stal w ostatniej kwarcie była w stanie kontrolować przewagę. Najlepszym zawodnikiem spotkania bez cienia wątpliwości był Szewczyk kończąc z 19 punktami i sześcioma zbiórkami.

MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 61:78 (11:18, 20:25, 20:17, 10:18)

MKS: Kerron Johnson 13, Byron Wesley 11, Jeremiah Wilson 8, Bartłomiej Wołoszyn 8, Jakub Parzeński 6, Piotr Pamuła 4, Witalij Kowalenko 4, Przemysław Szymański 4, Marcin Piechowicz 3, Maciej Kucharek 0.

BM Slam Stal: Szymon Szewczyk 19, Marc Antonio Carter 14, Shawn King 14, Aaron Johnson 9, Łukasz Majewski 9, Kamil Chanas 5, Christo Nikołow 4, Tomasz Ochońko 2, Mateusz Kostrzewski 2, Mateusz Zębski 0, Robert Tomaszek 0, Adam Kaczmarzyk 0.