Ekstraklasa koszykarzy: Wygrane Anwilu, Idei Śląska i Prokomu

Wicemistrzowie Polski, koszykarze Anwilu Włocławek potwierdzili, że przerwa świąteczna i zmiana szkoleniowca wyszły im na zdrowie. Tym razem włocławianie pokonali w Rudzie Śląskiej miejscową Pogoń 87:74, która nie oddaje łatwo punktów na własnym parkiecie.

O wszystkim decydowała dopiero ostatnia kwarta meczu w Rudzie, wygrana przez gości 32:19.

Po raz kolejny dobrze zaprezentowali się dwaj nowi Chorwaci w ekipie Anwilu: rozgrywający Vladimir Anzulovic i silny skrzydłowy Hrvoje Henjak.

Niespodziewanie rozpoczęło się spotkanie we Wrocławiu, gdzie mistrzowie Polski podejmowali Noteć Inowrocław. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 19:12, ale w następnych odsłonach wrocławianie nie mieli żadnego problemu, by wykazać wyższość nad rywalami. Dobrą partię rozegrał ponownie Michael Wright, który był najskuteczniejszym zawodnikiem Idei Śląska. Mistrzowie Polski pokonali ostatecznie Noteć 79:68.

15. zwycięstwo w tych rozgrywkach ligowych odniósł Prokom, pokonując w Warszawie tamtejszą Polonię 112:107 dopiero po trzech dogrywkach. Mecz był zacięty i wyrównany o czym świadczy fakt, że na tablicy wyników aż 19 razy pojawiał się rezultat remisowy, a żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większego, niż sześciopunktowego prowadzenia. Dopiero w trzeciej dogrywce Poloniści, którzy w ostatnich trzech minutach grali bez czterech zawodników z podstawowego składu, opadli z sił. Nie wykorzystali aż sześciu rzutów wolnych i pozwolili rywalom na trzy celne trafienia zza linii 6,25 m (Milicic, Ansley i Gregov), co zadecydowało o końcowym sukcesie Prokomu.

Dramatyczny przebieg miało spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie tamtejsza Degusta pokonała Blachy Pruszyński 87:84. Jeszcze minut przed końcem Degusta przegrywała 13 punktami. Na niecałe 2 minuty objęła prowadzenie. Do remisu doprowadził Andrzej Pluta rzutem za 3 pkt, który sześciokrotnie trafił zza linii 6,25. Na 2 sekundy przed końcowym gwizdkiem takim samym rzutem popisał się

Chuck Evans co przyniosło zwycięstwo gospodarzom.