Wisła Can-Pack Kraków - 1KS Ślęza Wrocław 64:56 w czwartym meczu finałowym Basket Ligi Kobiet

Wisła Can-Pack Kraków pokonała 64:56 1KS Ślęzę Wrocław w czwartym meczu finałowym Basket Ligi Kobiet. O tytule mistrzowskim zadecyduje piąte spotkanie, które odbędzie się 3 maja we Wrocławiu.

Dla gospodyń był to kolejny mecz finałowy, w którym nie mogły pozwolić sobie na błąd. Porażka u siebie oznaczała przegraną w całej rywalizacji finałowej, bo dwa mecze u siebie wygrała Ślęza Wrocław.

Wiślaczki rozpoczęły spotkanie bardzo niemrawo i skromne prowadzenie objęły wrocławianki. Ślęza utrzymała przewagę i po pierwszej kwarcie prowadziła 15:12.

Druga partia była jednak popisem krakowianek, które wygrały 21:9 i objęły prowadzenie w całym meczu 33:24. Dzięki dobrej postawie Magdaleny Ziętary, Vanessy Gidden i Hind Ben Abdelkader koszykarki z Krakowa utrzymały prowadzenie również po trzeciej kwarcie. Na dziesięć minut przed końcem było 46:40 dla Wisły Can-Pack.

Początek ostatniej kwarty należał do "Białej Gwiazdy". Za trzy punkty trafiła Agnieszka Szott-Hejmej, ale wrocławianki szybko odpowiedziały punktami z rzutów osobistych. Błędy wiślaczek w obronie sprawiły, że Ślęza zbliżyła się na cztery punkty.

Kibice w hali przy Reymonta 22 mogli odetchnąć po dwóch szybkich akcjach, w których zapunktowały Ewelina Kobryn i Meighan Simmons. 120 sekund przed końcem punkty dołożyła Abdelkader i przewaga krakowianek powiększyła się do 10 "oczek". Po zaciętej końcówce Wisła zakończyła spotkanie zwycięstwem różnicą ośmiu punktów.

- Zagrałyśmy o klasę lepiej niż we Wrocławiu. Przeczuwałyśmy, że uda nam się odrobić stratę, ale bardzo się cieszymy - powiedziała po meczu przed kamerami TVP Sport, 34-letnia Kobryn.

- Wróciliśmy do Krakowa, gdy w meczach było 0-2. To była dla nas próba, czy zasługujemy na mistrzowsko Polski. Teraz wierzę, że wygramy we Wrocławiu - stwierdziła Abdelkader.

O tytule mistrzowskim zadecyduje piąte spotkanie, które odbędzie się 3 maja o godz. 16:15 we Wrocławiu.

Wisła Can-Pack Kraków - 1KS Ślęza Wrocław 64:56 (12:15, 21:9, 13:16, 18:16)

Wisła Can-Pack Kraków: Vanessa Gidden 13, Hind Ben Abdelkader 12, Meighan Simmons 10,  Magdalena Ziętara 8, Ewelina Kobryn 6, Claudia Pop 6, Agnieszka Szott-Hejmej 5, Olivia Szumełda-Krzycka 2, Ziomara Morrison 2.

1KS Ślęza Wrocław: Agnieszka Kaczmarczyk 20, Sharnee Zoll 16,  Marissa Kastanek 8, Agnieszka Majewska 5, Zuzanna Sklepowicz 5, Kourtney Treffers 2, Nikki Greene 0, Magdalena Koperwas 0, Katerina Rymarenko 0, Agnieszka Skobel 0.