Demolka w Krakowie

Lotos PKO BP Gdynia i Wisła Can-Pack Kraków odniosły zdecydowane zwycięstwa w pierwszych meczach ćwierćfinałowych Ford Germaz Ekstraklasy.

Najlepszy zespół po rundzie zasadniczej pokonał ŁKS Siemens AGD 73:57, natomiast "Biała Gwiazda" zdemolowała rywalki z Poznania już w pierwszych dwóch kwartach. W meczu o miejsca 9-13 koszykarki MUKS Poznań pokonały Arcusa SMS PZKosz Łomianki 85:69.

Reklama

Ćwierćfinały:

Lotos PKO BP Gdynia - ŁKS Siemens AGD 73:57 (24:23, 15:17, 19:6, 15:11)

Lotos PKO BP Gdynia: Jekaterina Snicyna 18, Chamique Holdsclaw 16, Slobodanka Maksimović 14, Natalia Waligórska 10, Magdalena Leciejewska 7, Dominique Canty 4, Patrycja Gulak 4, Marta Jujka 0, Ganna Zarytska 0;

ŁKS Siemens AGD: Edyta Koryzna 16, Jennifer Humphrey 15, Katarzyna Kenig 13, Dorota Sobczyk 4, Renata Oliveira 3, Sylwia Wlaźlak 3, Birute Dominauskaite 3.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 1-0 dla Lotosu.

Wisła Can-Pack Kraków - INEA AZS Poznań 87:36 (15:8, 24:8, 28:10, 20:10)

Wisła Can-Pack Kraków: Monika Krawiec 15, Candice Dupree 13, Marta Fernandez 12, Ewelina Kobryn 12, Agnieszka Pałka 12, Kara Braxton 9, Natalia Trafimawa 7, Jelena Skerovic 5, Paulina Gajdosz 2, Agata Gajda 0, Anna DeForge 0, Anna Wielebnowska 0.

INEA AZS Poznań: Joanna Jarkowska 12, Marlena Wdowczyk 7, Monika Sibora 6, Małgorzata Myćka 4, Paulina Dąbkowska 3, Beata Krupska-Tyszkiewicz 3, Joanna Lorek 1, Agata Rafałowicz 0, Olga Pacyńska 0, Anna Pamuła 0, Reda Aleliunaite-Jankowska 0.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 1-0 dla Wisły.

PKM Duda PWSZ Leszno - CCC Polkowice 77:69 (16:19, 16:15, 20:17, 25:18)

PKM Duda PWSZ Leszno: Daria Mieloszyńska 17, Martyna Koc 15, Ryan Coleman 14, Agnieszka Makowska 12, Edyta Krysiewicz 8, Anna Talarczyk 7, Agnieszka Budnik 4, Olga Żytomirska 0.

CCC Polkowice: Petra Stampalija 14, Ilona Jasnowska 12, Veronika Bortelova 12, Ndeye Ndiaye 9, Justyna Jeziorna 7, Anna Szyćko 6, Jennifer Lacy 6, Olga Masilione 3, Marta Gajewska 0.Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 1-0 dla PKM Duda Leszno.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Utex ROW Rybnik 84:48 (21:10, 25:12, 19:24, 19:2)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Justyna Żurowska 15, Carrie Moore 15, Agnieszka Szott 10, Katarzyna Ristic 10, Denaimou N'Garsanet 10, Aleksandra Chomać 6, Małgorzata Babicka 5, Katarzyna Czubak 4, Aleksandra Pietraszek 4, Barbara Kaszewska 4, Agnieszka Kaczmarczyk 1, Joanna Czarnecka 0.

Utex ROW Rybnik: Małgorzata Chomicka 9, Hollie Merideth 9, Marquetta Dickens 9, Olena Proszczenko 5, Joanna Górzyńska-Szymczak 4, Magdalena Skorek 4, Minja Siljegović 4, Edyta Błaszczak 2, Nikita Bell 2, Barbara Głocka 0, Karolina Stanek 0.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 1-0 dla Gorzowa.

o miejsca 9-13:

MUKS Poznań - Arcus SMS PZKosz Łomianki 85:69 (23:25, 19:15, 24:13, 19:16)

MUKS Poznań: Żaneta Durak 24, Agnieszka Skobel 14, Okeisha Howard 11, Ilona Mądra 11, Justyna Nieznalska 8, Paulina Antczak 6, Marijana Ivovic 4, Martyna Mićków 3, Paulina Furmańczak 2, Barbara Skowronek 2, Adrianna Najtkowska 0, Katarzyna Rezler 0.

Arcus SMS PZKosz Łomianki: Aneta Kotnis 18, Magda Kaczmarska 16, Agata Szczepanik 8, Agnieszka Śnieżek 7, Katarzyna Bednarczyk 5, Claudia Sosnowska 4, Agnieszka Modelska 4, Małgorzata Misiuk 4, Olivia Tomiałowicz 3, Anna Soszyńska 0.

Cukierki Odra Brzeg - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 70:61 (15:13, 17:10, 11:21, 27:17)

Cukierki Odra Brzeg: Joei Clyburn 28, Justyna Daniel 12, Khaili Sanders 11, Ludmiła Lyubarska 7, Shantia Owens 6, Daria Cybulak 4, Magdalena Rzeźnik 2, Mirela Pułtorak 0.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra: Shyra Ely 19, Alvine Mendeng 17, Brittany Jackson 12, Iwona Kaszuwara 4, Magdalena Gawrońska 4, Natalia Małaszewska 3, Dorota Wójcik 2, Agnieszka Kret 0, Dorota Arodź 0.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje