Tirreno-Adriatico: Bodnar szósty w czasówce, zwycięstwo Quintany

Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) zajął szóste miejsce w jeździe indywidualnej na czas, kończącej wyścig kolarski Tirreno-Adriatico. Najszybciej pojechał Australijczyk Rohan Dennis (BMC), a całą imprezę wygrał Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar).

Na liczącej 10 km płaskiej trasie ze startem i metą w San Benedetto del Tronto (10 km) Denis wyprzedził o trzy sekundy Holendra Josa van Emdena (LottoNL) oraz swojego rodaka Michaela Hepburna (Orica). Bodnar, czwarty zawodnik ostatnich mistrzostw świata w Dausze i szósty igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, stracił do zwycięzcy 15 sekund.

Dzięki zwycięstwu Dennis awansował z trzeciej na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Z pięciu Polaków najwyższe, 24. miejsce w wyścigu zajął Rafał Majka (Bora), a 27. był Michał Kwiatkowski (Sky). Dwaj najlepsi polscy kolarze startowali razem po raz pierwszy od igrzysk w Rio, gdzie Majka wywalczył brązowy medal.

Quintana po raz drugi stanął na najwyższym stopniu podium w Tirreno-Adriatico. Poprzednio zwyciężył w 2015 roku.