MŚ w kolarstwie. Rafał Majka w kadrze

Rafał Majka znalazł się w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w norweskim Bergen. Nasz kolarz wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi po kraksie w lipcowym wyścigu Tour de France.

Zawody odbędą się w dniach 17-24 września.

Reklama

W reprezentacji nie ma Tomasza Marczyńskiego, który przed kilkoma tygodniami odniósł życiowe sukcesy wygrywając dwa etapy Vuelta a Espana. Selekcjoner Piotr Wadecki stwierdził, że "Maniek" nie zawsze wywiązywał się z pracy na rzecz zespołu, w Bergen liderem naszej kadry będzie Michał Kwiatkowski, który powalczy o odzyskanie koszulki mistrza świata.

O Tomaszu Marczyńskim przeczytasz więcej tutaj.

Skład reprezentacji Polski

Elita kobiet - selekcjoner Mariusz Mazur

  1. Bujak Eugenia - BT City Ljubliana start wspólny
  2. Jasińska Małgorzata - Cylance Pro Cycling start wspólny
  3. Lach Marta - Mat Atom Deweloper start wspólny
  4. Nerlo Aurela- Mat Atom Deweloper start wspólny, jazda indywidualna na czas
  5. Niewiadoma Katarzyna - WM3 Pro Cycling Team start wspólny
  6. Pawłowska Katarzyna - Boels Dolmans start wspólny, jazda indywidualna na czas
  7. Plichta Anna - WM3 Pro Cycling Team start wspólny
  8. Skalniak Agnieszka- Astana Women’s Team (rezerwa) jazda indywidualna na czas
  9. Szybiak Ewelina - Mat Atom Deweloper (rezerwa) start wspólny

Elita Mężczyzn - selekcjoner Piotr Wadecki

  1. Białobłocki Marcin - CCC Sprandi Polkowice jazda indywidualna na czas
  2. Bodnar Maciej - Bora-Hansgrohe start wspólny, jazda indywidualna na czas
  3. Gołaś Michał- Team Sky start wspólny
  4. Kwiatkowski Michał - Team Sky start wspólny
  5. Majka Rafał - Bora-Hansgrohe start wspólny
  6. Paterski Maciej - CCC Sprandi Polkowice start wspólny
  7. Wiśniowski Łukasz - Team Sky start wspólny
  8. Paweł Poljański - Bora-Hansgrohe (rezerwa) start wspólny

Mężczyźni U23 - trener Tomasz Kiendyś

  1. Banaszek Alan - CCC Sprandi Polkowice start wspólny
  2. Brożyna Piotr - CCC Sprandi Polkowice start wspólny, jazda indywidualna na czas
  3. Małecki Kamil - CCC Sprandi Polkowice start wspólny
  4. Paluta Michał - CCC Sprandi Polkowice start wspólny
  5. Sajnok Szymon - Attaque Team Gusto start wspólny, jazda indywidualna na czas

Juniorki - trener Marcin Adamów

  1. Jaskulska Marta - BCM Nowatex Ziemia Darłowska start wspólny, jazda indywidualna na czas
  2. Golec Joanna - UKS Mróz Jedynka Kórnik start wspólny
  3. Kumięga Karolina - TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team start wspólny
  4. Majewska Oliwia - UKS Copernicus- SMS Toruń start wspólny

Juniorzy - trenerzy: Waldemar Cebula, Tomasz Owsian

  1. Burczak Dawid-LKK ZM "Warmia" Biskupiec-SMS Świdnica start wspólny
  2. Konieczny Mikołaj-KKS Gostyń-SMS Świdnica start wspólny
  3. Kuś Adam - Międzygminny Ludowy Klub Sportowy Wieluń start wspólny
  4. Maciejuk Filip-KS Pogoń Mostostal Puławy-SMS Żyrardów start wspólny, jazda indywidualna na czas
  5. Papierski Damian - UKS Koźminianka Koźminek jazda indywidualna na czas
Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo | Rafał Majka | MŚ w kolarstwie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje