• 6 .Korona Kielce (19 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (19 pkt.)
  • 8 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 w sparingu

Wisła Kraków pokonała 1-0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza w meczu sparingowym rozegranym w Myślenicach.

Obie ekipy wykorzystały przerwę reprezentacyjną na rozegranie meczu kontrolnego.

To już drugi sparing między małopolskimi ekipami w ostatnich tygodniach. 13 września 1-0 wygrał Bruk-Bet Termalica, ale wtedy rywalizowano w Niecieczy.

Dziś zwycięską bramkę dla "Białej Gwiazdy" zdobył pięknym strzałem w górny róg Rafał Boguski po podaniu Victora Pereza.

- To był pożyteczny sprawdzian, który podsumował ciężką prace, jaką wykonaliśmy w tym tygodniu. Mogłem się przyjrzeć kilku zawodnikom. Mecz z tak dobrym rywalem zawsze pokaże więcej niż trening - powiedział trener Bruk-Betu Termaliki Maciej Bartoszek.

Wisła w pierwszej połowie testowała nowe ustawienie taktyczne 4-3-3. Poza tym trener Kiko Ramirez w drugiej połowie dał możliwość gry: Marko Kolarowi, Zdenkowi Ondraszkowi i Jakubowi Bartkowskiemu. Wszyscy trzej przez dłuższy czas leczyli kontuzje i niedawno wznowili treningi.

W sparingu nie zgrał Patryk Małecki. Skrzydłowy Wisły w czwartek przeszedł zabieg artroskopii kontuzjowanego kolana.

W trakcie meczu urazu doznał także pomocnik Vullnet Basha. Albańczyk już w pierwszej połowie został zmieniony. - To jedyna smutna wiadomość po tym sparingu, Basha przejdzie jeszcze badania. Mam nadzieję, że nie jest to groźna kontuzja - powiedział Ramirez.

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Rafał Boguski (31.)

Wisła Kraków: Michał Buchalik (72. Kacper Chorążka) - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki (46. Piotr Świątko), Zoran Arsenić (65. Jakub Bartkowski), Maciej Sadlok (46. Rafał Pietrzak) - Rafał Boguski (46. Martin Kosztial), Vullnet Basha (22. Tibor Halilović), Pol Llonch, Victor Perez (70. Marko Kolar), Jesus Imaz (77. Zdenek Ondraszek) - Paweł Brożek (46. Denys Bałaniuk).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela (Krzysztof Baran) - Bartosz Szeliga (73. Patryk Fryc), Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Martin Miković - Łukasz Piątek (70. Gabriel Iancu), Jakub Mrozik, Roman Gergel, Samuel Sztefanik (70. Szczepan Kogut), Patrik Miszak (60. Szymon Pawłowski) - Jakub Wróbel (60. David Guba).

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz