• 1 .Jagiellonia Białystok (13 pkt.)
  • 2 .Wisła Kraków (12 pkt.)
  • 3 .Zagłębie Lubin (11 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (10 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (9 pkt.)
  • 6 .Lech Poznań (8 pkt.)
  • 7 .Sandecja Nowy Sącz (8 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)

Trener Wisły Robert Maaskant rozmawiał z kibicami

Gościem INTERIA.PL był trener Wisły Kraków Robert Maaskant. Holenderski szkoleniowiec mistrzów Polski ciekawie odpowiadał na pytania kibiców, którzy przepytali go na czacie. Przekonajcie się zresztą sami!

Zobacz, jak trener Wisły Robert Maaskant odpowiadał na pytania kibiców na czacie w INTERIA.PL!

Reklama

- Wolelibyśmy mieć młodszy skład w zespole, mieć do dyspozycji więcej młodych graczy, ale ważną rolę odgrywają tu pieniądze - przyznał holenderski trener, zapytany o to, czy nie uważa, że w zespole jest za mało perspektywicznych piłkarzy.

Trener Wisły odniósł się także do problemu szkolenia młodzieży. - Zamierzamy zatrudnić trenera dla młodzieży, który pochodzi z Holandii, uczył się trenerki w tym kraju, ale mówi po polsku - zdradził. Przyznał jednak, że: - Skopiowanie akademii Ajaksu, PSV, czy innych klubów będzie bardzo trudne ze względu na różnice w budżetach klubów.

Maaskant jednoznacznie zdementował plotki o planach zatrudnienia przez Wisłę gwiazdy światowego formatu. - Na dzisiaj nie sprowadzamy żadnego słynnego gracza. Sprawa van Nistelrooya nie była prawdziwa, nie zamierzaliśmy go sprowadzić - powiedział.

Kibiców "Białej Gwiazdy" interesowało także to, w jaki sposób szkoleniowiec postrzega Patryka Małeckiego. - Przede wszystkim Patryk jest wyjątkowym zawodnikiem. W porównaniu z zeszłym sezonem bardzo dojrzał. We wszystkich sprawach ma swoje zdanie, ale czasami nie jest ono najmądrzejsze, szczególnie kiedy wygłasza je publicznie - tak jak ostatnio. Widzę jednak, że Patryk zmienia się pozytywnie i zaczyna rozumieć, na czym polega zachowanie zawodowego gracza. Myślę, że poziom, który prezentuje obecnie, nie jest jeszcze jego maksimum - ocenił Maaskant.

Szkoleniowiec Wisły niemal od pierwszego miesiąca pracy w Krakowie zyskał sympatię kibiców. Nie tylko dlatego, że jest sympatycznym, otwartym na kontakty z mediami i kibicami człowiekiem, lecz przede wszystkim z tego powodu, iż jest skutecznym trenerem.

Maaskant zazwyczaj jest spokojny podczas meczów, ale potrafi też reagować wybuchowo. Zwłaszcza, gdy w jego opinii decyzje sędziów są krzywdzące dla Wisły, a czasem, gdy jego chłopakom coś nie wychodzi.

Robert Maaskant show w meczu z Lechem Poznań:

- Chcę wygrywać mecze, robić wszystko by zwyciężać, w ramach ustalonych reguł. Jeśli gracze nie realizują moich założeń taktycznych, robię się agresywny. Na dodatek wściekam się na sędziów, jeśli brakuje im konsekwencji i popełniają błędy. W większości przypadków jednak obserwuję grę przez 90 minut w spokoju. Film, na którym mnie pokazano w internecie i w telewizji, to zaledwie półtorej minuty i nie jest to reprezentatywna próbka mojego zachowania - powiedział Robert Maaskant zapytany, czy częściej kibice będą oglądać go tak energicznego, jak podczas ostatniego meczu w Poznaniu.

Hymn Wisły w wykonaniu trenera Roberta Maaskanta:

Robert Maaskant

Urodzony 10 stycznia 1969 r. w Schiedam. Holenderski trener obecnie pracujący jako szkoleniowiec Wisły Kraków. W czasie swojej kariery piłkarskiej występował w klubach holenderskich oraz szkockim Motherwell. Po zakończeniu kariery w sezonie 1999/2000 rozpoczął swoją pierwszą samodzielną pracę szkoleniową w RBC Roosendaal. Z zespołem awansował do Eredivisie i ponownie spadł do drugiej ligi. Po trzech latach pracy odszedł do drugoligowego Go Ahead Eagles. Po siedmiu miesiącach ponownie objął RBC Roosendaal, zaś latem 2004 roku podpisał kontrakt z Willem II Tilburg. 4 stycznia 2006 roku Maaskant po raz trzeci został zatrudniony w RBC Roosendaal. Następnie podpisał roczny kontrakt (z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata) z MVV Maastricht. W lutym 2008 roku odszedł z MVV i przeszedł do NAC Breda. 21 sierpnia 2010 roku Maaskant podpisał dwuletnią umowę z Wisłą Kraków. Poprowadził zespół Wisły do tytułu mistrza Polski w sezonie 2010/2011 oraz do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Robert Maaskant | Ekstraklasa | Liga Europejska | małecki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje