• 1 .Zagłębie Lubin (14 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (13 pkt.)
  • 3 .Wisła Kraków (12 pkt.)
  • 4 .Lech Poznań (11 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (10 pkt.)
  • 6 .Górnik Zabrze (9 pkt.)
  • 7 .Sandecja Nowy Sącz (8 pkt.)
  • 8 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)

Już w sobotę legenda Reymana wraca na stadion Wisły

Henryk Reyman, to postać numer "jeden" w panteonie gwiazd Wisły Kraków. Mecz mistrzów Polski z Jagiellonią Białystok odbędzie się pod znakiem tej legendy!

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasami i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki" - te słowa zna każdy kibic Wisły Kraków. W 1925 roku padły one z ust Henryka Reymana, którego legenda ponownie rozbłyśnie na stadionie Białej Gwiazdy w sobotę 15 października.

Reklama

W 105-letniej historii Wisły Kraków było wielu piłkarzy i działaczy, którzy zapisali się w niej złotymi literami, jednak to Henryk Reyman jest tym, który do dzisiaj dla wielu pozostaje wzorem człowieka, patrioty i sportowca i dlatego on będzie pierwszą osobą, uhonorowaną tytułem "Legendy Wisły".

- W ramach akcji "Powrót Legend na stadion Wisły" utworzyliśmy Kapitułę, która po kilku spotkaniach ustaliła kolejność powracania legend na boisko. Pierwszą osobą jest oczywiście Henryk Reyman. Jego kandydatura została jednomyślnie przyjęta jako legendy klubu, która powinna zostać uhonorowana jako pierwsza. W sobotę chcemy, aby symbolicznie - przez wciągnięcie pod dach koszulki z jego nazwiskiem - powrócił on na nasz stadion - zdradza prezes Wisły Bogdan Basałaj.

Przed rozpoczęciem meczu Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok odbędzie się uroczystość wywieszenia pod dachem stadionu koszulki o wymiarach 4 na 4 metry z nazwiskiem Reymana. Nikomu nie trzeba przypominać, że stadion Wisły nosi również imię tego wspaniałego człowieka.

W sobotę na samym stadionie rozwieszone będą wielkie plakaty z wizerunkiem Reymana, a prezes klubu, Bogdan Basałaj, wręczy pamiątkową koszulkę potomkowi zawodnika, druga zaś zostanie przekazana do przyszłego muzeum klubowego.

Henryk Reyman nie przez przypadek został wybrany na pierwszą z legend, która będzie uhonorowana na stadionie przy Reymonta 22. Był on nie tylko wspaniałym zawodnikiem, ale też wzorem do naśladowania w życiu codziennym, patriotą. - Każdy z nas potrzebuje wzorców, każdy chce dążyć do jakichś ideałów. Jeśli mamy tak wybitnego piłkarza, który dawał z siebie wszystko, żeby grać w Wiśle, to trzeba wykorzystywać jego postać. To jest wzór dla piłkarzy i kibiców. Historia naszego klubu, jego legenda to nasza siła, a sentencja Reymana to motto przewodnie zarówno dla piłkarzy, pozostałych pracowników klubu, jak i naszych kibiców - podkreśla prezes Basałaj.

Uhonorowanie Reymana na stadionie przy Reymonta 22 to początek akcji "Powrót Legend na stadion Wisły". Od teraz w trakcie kolejnych ligowych meczów honorowane będą kolejne legendy Białej Gwiazdy. - Wisła to klub - legenda, jedna z najstarszych drużyn w Polsce. Jednoznaczne jest więc, że historia jest naszym atutem i należy ją wykorzystywać do budowy wizerunku klubu. Rok temu założyłem, że klub będzie poświęcał dużą wagę polityce historycznej i cały czas to realizujemy. Zaczęliśmy od zaproszenia dożywotnio wszystkich wybitnych piłkarzy na stadion, drugim krokiem jest powrót legend. Następne to powstanie muzeum, dużego sklepu oraz organizowanie wycieczek po stadionie. "Powrót Legend" to akcja, która uhonoruje w obecności teraźniejszych kibiców tych wybitnych piłkarzy, których duża części kibiców nie zna, bo są za młodzi, by pamiętać ich występy w barwach Białej Gwiazdy - mówi prezes Bogdan Basałaj.

www.wisla.krakow.pl/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wisła Kraków | Bogdan Basałaj | Henryk Reyman

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama